PO w Markach

Koło Platformy Obywatelskiej RP
w Markach

kontakt@marki-platforma.org
511 077 631

Podsumowanie akcji sprzątania terenu wokół zbiornika „Meksyk”

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie. Pogoda dopisała, frekwencja również, a ilość zebranych śmieci jest dowodem, że takie akcje są wciąż potrzebne. Zebrano blisko sześćdziesiąt worków (120l) śmieci oraz wiele odpadów związanych z remontami jak np. wiadra po kleju, folie, styropian, itp.

W akcji uczestniczyły całe rodziny, co było doskonałą formą integracji oraz ekologicznej edukacja dla najmłodszych uczestników. Wszystkie dzieci i młodzież otrzymały upominki w postaci książek, długopisów, itp. gadżetów o tematyce związanej z ochroną środowiska naturalnego.

Kolejnym, a zarazem ostatnim etapem akcji było finałowe ognisko z pieczeniem kiełbasek. Myślę, że była to doskonała okazja do rozmów, wymiany zdań na różne tematy, również, a może przede wszystkim te związane z problemem śmieci w mareckich miejscach rekreacji.

Podsumowując naszą akcję mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że była ona jedną z najlepszych, które dotychczas miałem okazję organizować wspólnie z przyjaciółmi z naszego koła. Na pytania uczestników, kiedy kolejna akcja? Odpowiadam – jeszcze przed wakacjami – taką mam nadzieję :-).

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dzisiejszą pracę i poświęcony czas…

 

Fotorelacja z przeprowadzonej akcji sprzątania terenu wokół zbiornika „Meksyk”

 

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 69, generowano: 0,623s)