Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Podróże po literaturze… Spotkanie DKK w kwietniu…

…Było troszkę inne. Czytałyśmy wszystkie książkę wschodzącej gwiazdy amerykańskiej powieści chińskiego pochodzenia  Yiyung Li „Łaskawszy niż samotność” – książkę „…pozornie spokojną, lecz pod tym spokojem kryją się smutek, ból i tragedia trzech osób, wtrąconych w osamotnienie za sprawą wspomnień z przeszłości”.

Tak relacjonuje spotkanie z Li Salman Rushdie – bardzo trafnie. „Szkielet białego słonia” Izy Klementowskiej przeniósł nas do egzotycznego Mozambiku – wyniszczonego dziesięcioletnią wojną o niepodległość a potem wojną domową, która zakończyła się dopiero w 1992 roku. „Miłość z kamienia” – znów wojna, a właściwie zespół stresu bojowego u kobiety, która na wojnie nigdy nie była. „Książka Grażyny Jagielskiej to opisany przepięknym językiem przejmujący obraz związku z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym. Najważniejszą wojnę – wojnę o miłość, rodzinę i życie – musieli stoczyć między sobą”. Odbiór każdej z dyskutantek inny – ale żadna nie odłożyła książek nie skończywszy. O czymś to …świadczy?
Na spotkanie w maju – 25-tego – czwartek o godz. 17:00 umówiłyśmy się na „Historię pszczół” Mai Lunde. Trzy płaszczyzny czasowe i pszczoły – owady, bez których ludzkość nie przetrwa? Zapraszamy do lektury i dyskusji.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,554s)