Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Pobiegnij i wspomóż rehabilitację Mateusza

Zapraszamy do charytatywnej akcji, której partnerem jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

W sobotę, 30 września, w naszym mieście odbywa się Bieg Pamięci Rotmistrza Pileckiego. Tego dnia można nie tylko w aktywny sposób spędzić czas, ale również zrobić dobry uczynek. Wystarczy pobiec w biegu i przypiąć do koszulki kartkę „Biegnę dla Mateusza”.

Dwuletni mieszkaniec Marek cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – miopatię miotubularną, która powoduje osłabienie wszystkich mięśni.

„Do funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego sprzętu, m.in. wózka i krzesełka oraz rehabilitacji, na które zbierane są środki. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Mateusza” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopca. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu w godz. 9.30 – 13.00 na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów (namioty na rogu ul. Grunwaldzkiej i ul. Karłowicza). Uczestnicy biegów dla dzieci i młodzieży również mogą przyłączyć się do akcji” – czytamy w informacji PKO BP.

Giełdowy bank wspiera imprezy biegowe w kraju. Podczas tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 r. zostało przeprowadzonych 306 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 334 beneficjentów kwotą ponad 4,3 mln zł.

Więcej o biegu TUTAJ

Link do zapisów na marecki bieg

Bieg główny: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3381

Bieg przedszkolaka, dzieci i młodzieży: https://goo.gl/forms/ODlpVt8p6TXAbDt02

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 48, generowano: 0,525s)