Szkoła Podstawowa nr 5

Zespół Szkół nr 2
im. Prymasa Tysiąclecia

ul. Wczasowa 5, 05-261 Marki
22 781-18-57, zs2@marki.net.pl

Po raz siódmy wielkie kolędowanie w Zespole Szkół nr 2 w Markach

DSC03003W piątek 13 stycznia w Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach odbyła się uroczysta impreza, kończąca VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Zaśpiewam Jezuskowi najpiękniej jak potrafię”.
Po przesłuchaniach konkursowych, jakie miały miejsce w czwartek 5.01.2012, przyszła pora na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów.

Na uroczyste zakończenie Konkursu przybyli liczni goście. Obecni byli Patroni Honorowi: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Proboszcz parafii p.w. św. Andrzeja Boboli ks. Stanisław Kalisztan, Radna Miasta Marki Urszula Paszkiewicz, Prezes Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego Dariusz Pietrucha i Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Elżbieta Piszcz. Wśród gości obecni byli przedstawiciele Rady Miasta Marki: Marcin Piotrowski, Agnieszka Lużyńska, Paweł Pniewski, Arkadiusz Werelich. Widownię wypełniali też liczni rodzice, nauczyciele i młodzież szkolna.

Międzyszkolny Koncert Kolęd i Pastorałek odbył się w ZS 2 już po raz siódmy – od początku organizatorami imprezy są dyrekcja i nauczyciele tejże szkoły. W tym roku uczestniczyło w konkursie 29 solistów z 5 szkół mareckich. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Pani Izabelli Zach ( wokalistki, współpracującej z J. Józefowiczem, przez 7 lat śpiewającej w musicalu ,,Metro” w Teatrze Buffo, solistce zespołu ”Ladies trio”) wyłoniła najlepszych wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Oto oni:
Kategoria klas I-III SP
I miejsce Maria Janusz SP 5
II miejsce Dominika Zachłowska SP 2, Ewelina Piórkowska SP 5
III miejsce Weronika Sarosiek SP 2, Kamila Kochanowska SP 5

Kategoria klas IV-VI SP
I miejsce Zofia Ossowska SP 3, Dominika Król SP 5
II miejsce Natalia Radomyska SP 3
III miejsce Klaudia Cituk SP 5, Weronika Hebda SP 5, Aleksandra Sobolewska SP 5

Kategoria Gimnazjum
I miejsce Małgorzata Szymańska Gim 2
II miejsce Małgorzata Godlewska Gim 2, Krzysztof Banaszek Gim 2
III miejsce Patrycja Rogulska Gim 2, Paweł Banaszek Gim 1

Sponsorzy osobiście wręczyli laureatom statuetki, dyplomy, nagrody i słodkie upominki. Dyplomami i czekoladkami zostali obdarowani wszyscy uczestnicy konkursu. Pamiątkowe statuetki oraz czekoladki zostały zakupione z funduszów Miasta Marki.
Po rozdaniu nagród nastąpił oczekiwany z niecierpliwością koncert laureatów. Wszyscy słuchali z uwagą, wzruszeniem i wielką przyjemnością tradycyjnych i zupełnie nieznanych nowych kolęd i pastorałek we wspaniałych wykonaniach młodych artystów.

Imprezę zamknęła Dyrektor Szkoły Elżbieta Piszcz, dziękując wszystkim za przybycie i gratulując zwycięzcom.

Elżbieta Suchecka

Galeria

Komentarze: 1

 1. Kopasinski Zygmunt pisze:

  Zadajmy sobie pytanie:
  Czy Zespół Szkół nr2 ( SP5 i Gimnazjum nr2) aż tak cierpi na niedostatek sukcesów i nagród, że organizuję konkurs o randze międzyszkolnej, żeby przyznać sobie samym nagrody? Czy jest takie miejsce którego nie zajęli (tak jedno: 2 w kategorii kl. IV-VI), ale jeśli popatrzymy niżej to zauważymy że 3miejsce jest już obsadzone potrójnie.
  Pytanie jak to możliwe, gdzie zgodnie z regulaminem można zgłosić tylko 3 kandydatów w danej kategorii (a jako organizatorzy powinni dobrze znać regulamin, gdyż sami go tworzyli)? Okazuje się że można, gdy się zgłasza podwójną ilość kandydatów (po 6 osób w danej kategorii).
  Przykre jest to, że sytuacja powtarza się nie pierwszy rok. Bywało nawet tak, że członkowie komisji mieli takie samo nazwisko co kandydaci – a następnie laureaci konkursu (zbieg okoliczności czy może pokrewieństwo?).
  Kolejne pytanie – jaką role odgrywają tu uczestnicy z innych szkół, goście?
  Prawdopodobnie robią za klakierów.
  Można się zastanowić, dlaczego w tym roku zgłosiły się tylko dodatkowe 3 szkoły.
  Gratuluję profesjonalizmu.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 58, generowano: 0,573s)