PJN w Markach

Bądź obywatelem własnego kraju nie jego mieszkańcem. Obywatel uczestniczy w rozwoju państwa, czuje się odpowiedzialny za Kraj, jest pewny, że ma wpływ na Jego rozwój, natomiast mieszkaniec, wegetuje starając się szukać alternatywy unikowo – wygodnickiej. Można zadać sobie pytanie, jestem obywatelem Polski a może zostałem zmuszony do bycia tylko mieszkańcem własnego Kraju.

Każdy Obywatel ma prawo poczuć stwierdzenie, mam już dość sytuacji gdzie Patrie biją się w pierś, lecz tłuką cudzą nie swoją. Mamy już dość tworzenia polskiej polityki wegetacyjnej i partyjnej hierarchii gdzie o losach Polski i swych członków decyduje Przewodniczący Partii lub Komisarz Polityczny.

Dlatego w alternatywie powstała partia pod nazwą PJN  – „Polska Jest Najważniejsza”, którą tworzą osoby walczące o dobro Polski i jej obywateli. Nie dyskutują, lecz rozmawiają, słuchają i słyszą co inni mają do powiedzenia.

PJN w województwie mazowieckim posiada wielu koordynatorów powiatowych i kołowych. W powiecie wołomińskim już powstało Koło PJN, którego koordynatorem jest Pani Elżbieta Dybowska Kluk (mrszkluk@yahoo.com).

Jeżeli jesteś mieszkańcem Marek i masz dość obecnej sytuacji w Kraju, jeżeli chcesz coś zrobić dla Polski gdyż POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA możesz zajrzeć na internetową stronę: WWW.stronapjn.pl lub zadać pytanie na adres orlowski-marki@wp.pl do Jana Orłowskiego, który został upoważniony do koordynowania działalności PJN na terenie Marek.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Jan Orłowski

Komentarze: 5

 1. Jan Orłowski pisze:

  To był pokaz klasycznej polskiej nienawiści
  - W drugiej części debaty nad przemówieniem Donalda Tuska w PE, to był pokaz klasycznej polskiej nienawiści i zaczerwienionych ze wstydu Polaków przed telewizorami – tak, między innymi wypowiedź Zbigniewa Ziobry, ocenił w „Sygnałach Dnia” w Polskim Radiu lider PJN Paweł Kowal.
  Zbigniewa Ziobro mówił w środę po wypowiedzi Donalda Tuska, że sukces polskiej prezydencji w UE jest możliwy tylko w przypadku, kiedy polski rząd będzie przestrzegał wolności słowa i mediów. Ziobro „wypomniał” rządowi wkraczanie ABW do studenta prowadzącego stronę krytykującą prezydenta czy zwalnianie dziennikarzy krytykujących rząd
  Według lidera ugrupowania Polska Jest Najważniejsza, takie wystąpienie, to „pokaz klasycznej polskiej nienawiści” i powód do wstydu dla Polaków. – Tylko my zachowaliśmy się jak trzeba, życzyliśmy Tuskowi dobrej prezydencji, ale też powiedzieliśmy czego oczekujemy. Jeszcze PSL zachowało się w porządku – mówił Kowal.
  Szef PJN ma jednak zarzut do premiera, że ten przed prezydencją unikał dyskusji na jej temat. Z drugiej strony ma też pretensje do drugiej największej partii, czyli do PiS, że właściwie też unikała debaty na ten temat nie poruszając żadnych merytorycznych wątków. – Każda z dużych partii (PO i PiS – red.) zagrała swoją nutę, polskie piekiełko – dodał.
  - Mówiłem do Donalda Tuska, żeby komplementów nie traktował jako stanu rzeczywistego, bo UE ma problemy, takie jak zamykanie granic, kontrole czy kryzys strefy Schengen. (…) UE jest w głębokim kryzysie, nie tylko gospodarczym, ale i tożsamościowym czy demograficznym. Premier powinien skorzystać z tego, że Polska przewodzi i mówić o kluczowych sprawach dla UE – radził Kowal polskiemu rządu.
  - Polska ma swój czas antenowy w UE. Wydaliśmy dużo pieniędzy, nie tylko na confetti, ale żeby się czasem narazić. Premier nie będzie cały czas głaskany przez wszystkich liderów politycznych w Europie. Albo zaczynamy pracować, pokazywać, że Polska ma ideę, siłę, a premier realnie będzie mówił o problemach, albo będzie słusznie krytykowany – dodał.

 2. M.świerczyński pisze:

  Gratuluję Panu, Panie Orłowski, nareszcie ktoś dodał komentarz do Pańskich anonsów o zaistnieniu tej nowej partii w Markach. Ja jestem drugim, który skomentował.

 3. Jan Orłowski pisze:

  Dziękuję za gratulacje, każda uwaga ma swoją myśl. Czy można jeszcze prosić o komentarz w http://www.marki.net.pl/pjn-postuluje-likwidacje-zatorow-platniczych-dla-przedsiebiorcow-30140

 4. Radek Dec pisze:

  Panie Janie,

  skoro jest tak dobrze i PJN ma tak dobre pomysły dla Polski, to dlaczego traci kolejnych członków na rzecz PO RP ? Czy nie obawia się Pan tego, że po prostu PO Was wchłonie jednego po drugim ?

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/400441,Libicki-i-Tomczak-przeszli-z-PJN-do-PO

 5. Jan Orłowski pisze:

  Panie Radku, obawiający komentarz o los PJN jest nad wyraz przesadny. Jestem zdania, że obecne transfery istnieją w każdej partii, które są nagłaśniane lub nie a wszystko jest zależne od tego w czyją pierś uderzamy. Za mojej młodości uzyskiwała ona odpowiednią nazwę, którą nie będę przytaczał. Uważam, że wartość człowieka poznaje się po jego czynach nie po zmianach przynależności partyjnej, którą ktoś uzależnia od ?wiatru?. Jest to metoda wzajemnej korzyści lub utraty honoru. Przypomnę, że PO istnieje od 10 lat i rządzi w Polsce pierwszą kadencję, czy będzie dalej kierować losami Polski nawet nasiąknięta jak gąbka kupionymi graczami zobaczymy po wyborach. PiS też nie przedstawia rozsądnej alternatywy, choć gra na strunach patriotyzmu, posiada formę oskarżycielską z żalem do narodu, że ponownie nie została wybrana.
  W PJN nie ma egoizmu, lecz są rozmowy partnerskie bez królów i pionków a Polska i jej obywatele są najważniejsi. Dlatego obecnie program PJN, który nie jest samolubny i oskarżycielski Mnie odpowiada.
  Dziękuję za informacje a jak Pan czytał uważnie obaj panowie przeszli do PO ze względu, że PJN nie podjął wyraźnej deklaracji, iż nie będzie współpracowało z PiS.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 58, generowano: 0,553s)