Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

Pielgrzymka do Włoch, 5 -16 lipca 2019 roku

W dniach od 5 do 16 lipca 2019 roku zapraszamy na Pielgrzymkę do Włoch, której głównym celem jest nawiedzenie miejsc związanych z Świętym Janem Pawłem II, Św. Ojcem Pio oraz Sługą Bożym Księdzem Dolindo Ruotolo.

Trasa pielgrzymki obejmuje:
Werona – Spiazzi – Trydent – Riva Del Garda – Madonna
della Corona
- Sirmione – Florencja – Rzym – Watykan – Monte Cassino
- Neapol – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Manoppello

Program Pielgrzymki:
(do pobrania w formacie pdf.)

1. (05.07) Wyjazd o godzinie 5.00 sprzed kościoła parafii Św. Izydora w Markach
/al. Piłsudskiego 93/. Nocleg w Austrii w Villach w pobliżu granicy z Włochami.

2. (06.07) Śniadanie. Przejazd do Werony. Zwiedzanie centrum historycznego – rzymski amfiteatr,  arena z I w. n.e., gdzie do dziś wystawiane są spektakle operowe, plac delle Erbe, bazylika Św. Zenona, most Castel Vecchio, plac dei Signori, słynny balkon Julii. Przejazd do Spiazzi. Obiadokolacja i nocleg w Spiazzi.

3. (07.07) Śniadanie. Rejs do Riva del Garda – krótki spacer po kurorcie. Przejazd do Trydentu. Wędrówka „cesarskim szlakiem” od zamku Buonconsiglio, dawnej rezydencji biskupów położonej na wzgórzu w północno-wschodniej części starówki. Poprzez via San Manci i via Belenzani  dotrzemy do Placu Katedralnego. Nawiedzimy katedrę San Vigillo w stylu romańskim (miejsce zgromadzeń soborowych). Na Placu katedralnym zobaczymy fontannę Neptuna, a także Palazzo Pretorio eksponujący XVI wieczne gobeliny i dzieła sztuki sakralnej ze skarbca katedry. Obiadokolacja i nocleg w Spiazzi.

4. (08.07) Śniadanie. Udamy się do prześlicznego sanktuarium Madonna della Corona położonego na stromej ścianie skalnej przy zboczu góry na wysokości 774 m n.p.m. Nazwa della Corona nadana została od pięknego usytuowania w koronie alpejskich szczytów. Sanktuarium to w 1988 r. nawiedził papież Jan Paweł II. Wyjazd do Sirmione – perełka nad Jeziorem Garda (to kilkutysięczne miasteczko leżące na cyplu wcinającym się głęboko w południową część jeziora). Historia tej miejscowości sięga IV-V w p.n.e. Najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII wieczny zamek. Znajdują się tam też pozostałości rzymskich budowli.
Obiadokolacja i nocleg w Spiazzi.

5. (09.07) Śniadanie. Przejazd w okolice Rzymu. Po drodze zwiedzanie Florencji.
Obiadokolacja i nocleg.

6. (10.07) Wczesne śniadanie, lub pakiety śniadaniowe. Przejazd do Watykanu.
Udział w Audiencji Papieża Franciszka. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem m.in. Bazylika Św. Piotra, grób Św. Jana Pawła II,Rzym Starożytny, Bazylika Św. Jana na Lateranie. Obiadokolacja i nocleg.

7. (11.07) Śniadanie. Przejazd do Neapolu, po drodze wizyta na Monte Cassino.
Zwiedzanie Neapolu. Nawiedzenie grobu  Ks. Dolindo.
Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

8. (12.07) Śniadanie. całodniowy pobyt w San Giovanni Rotondo. Rano Msza Św. w Kościele Antycznym- ulubionym kościółku Św. Ojca Pio. oraz wizyta w Monte Sant’Angelo, sanktuarium wykutym w skale, własnoręcznie poświęconym przez Św. Michała Archanioła, który objawił się w tym miejscu trzykrotnie.
Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

9. (13.07) Śniadanie. Przejazd nad morze (Cesenatico). Po drodze zwiedzanie Sanktuarium w  Manoppello -Sanktuarium Cudownego Oblicza Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg.

10.  (14.07) Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg

11.  (15.07) Śniadanie. Wyjazd do Czech. Obiadokolacja i nocleg.

12.  (16.07) Śniadanie , wyjazd do Polski. Msza Św. w Częstochowie.
Powrót do domu w godzinach wieczornych.

Zdjęcia w galerii zostały zrobione w czasie pielgrzymki Akcji Katolickiej do Włoch w 2013 roku. Autor Mirosław Kruś.

Serdecznie zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.
Marek Kroczek. prezes POAK Marki

Galeria

Komentarze: 1

  1. Marek Kroczek pisze:

    Zostało 6 miejsc na pielgrzymkę. Serdecznie zapraszamy.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,621s)