Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Parkuj i Jedź – umowa z wykonawcą podpisana

Większość kosztów inwestycji pokryje Unia Europejska.

„Zaprojektuj i zbuduj” – w tej formule powstaną parkingi „Parkuj i Jedź” w naszym mieście. Ich lokalizacje to ulice Sportowa oraz Duża. Burmistrz Jacek Orych podpisał umowę na realizację inwestycji z firmą STD Nasiłowski. Wygrała ona przetarg i wykona prace za niecałe 2,5 mln zł brutto.

- To jeden z kilku projektów, na które zdobyliśmy zewnętrzne dofinansowanie. Na to przedsięwzięcie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), czyli unijnej puli, otrzymamy prawie 2 mln zł – informuje Jacek Orych.

Przy ul. Sportowej i Dużej powstaną m.in. miejsca do parkowania samochodów (48 i 102), wiaty i miejsca postojowe dla rowerów, toalety, ławki i biletomaty. W obu lokalizacjach zostaną także zainstalowane pierwsze w Markach miejsca ładowania samochodów elektrycznych. Oba obiekty znajdą się w zasięgu kamer miejskiego monitoringu.

Prace mają zostać wykonane w tym roku.

W tym roku na inwestycje w szeroko rozumianą infrastrukturę drogową miasto przeznaczy 44 mln zł. Do największych projektów należą: modernizacja ulic Zagłoby-Zygmuntowska (przedsięwzięcie dofinansowane przez wojewodę oraz powiat wołomiński) oraz modernizacja ciągu Sosnowa-Kościuszki (dofinansowane przez powiat wołomiński oraz z ZIT). Ponadto w toku jest przetarg na dziewięć ulic (Kołłątaja, Staszica, Równa, Ziołowa, Poprzeczna, Fiołkowa, Letnia, Łąkówek, Niecała).

Komentarze: 5

 1. mieszkaniec pisze:

  no ciekawe jakie będą opóźnienia tej budowy skoro buduje firma Nasilowski słynna z przewlekłości remontu Sowińskiego,ciekawe kto ich wybrał i co z tego ma

 2. Paweł Pniewski pisze:

  Kto wybrał? Wybrał inwestor na podstawie prawa zamówień publicznych, które zabrania wykluczania kogokolwiek, kto spełniałby warunki formalno-prawne udziału w przetargu.
  Co z tego ma? Satysfakcję, że przestrzega prawa.

 3. mieszkaniec pisze:

  najlepszy sposob na wymioty to patrzeć na nieudolną partaninę przy ulicy sowińskiego w wykonaniu firmy Nasiłowski -ciekawe jak duże są kary umowne za tę inwestycję -wedlug zwuczaju to powinno byc 0,5 % dziennie a zatem to już 50 % wartości ,chyba że geniusze z Urzędu Miasta w umowie nie przewidzieli takiej opcji a wtedy rozważę zgłoszenie sprawy do CBA

 4. Mieszkaniec pisze:

  Tutaj masz odpowiedź:
  http://www.tubamarek.pl/aktualnosci/czytaj/1878/Ulica-Sowinskiego-bedzie-miala-mocniejsza-podbudowe

  Generalnie coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że niektórym najlepiej to było za poprzedniego Burmistrza. Inwestycji prawie wcale, ale za to było dużo mszy w kościołach z różnych okazji które organizował UM.

 5. mieszkaniec pisze:

  no tak ten nowy burmistrz woli organizować za nasze podatki rózne kukielki a to bieg wykletych a to memoriał Bercika teraz słysze o biegu z psami no jak sie ma parcie na szkło to takie imprezy są topowe

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,558s)