Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Pamiętamy o Krystynie Klimeckiej

Krystyna Klimecka, założycielka i dyrektorka Mareckiego Ośrodka Kultury od 15 marca 1984 do 30 czerwca 2016 roku. Studiowała na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Inicjatorka i organizatorka wydarzeń kulturalnych, dzięki którym MOK stał się kluczowym punktem na kulturalnej mapie miasta. Była pełną pasji społecznicą. Serdeczna, sprawiedliwa, kochająca ludzi i otwarta na ich problemy. Była inicjatorką i doskonałą organizatorką wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie artystycznym. To osoba twórcza, zdecydowana, nowoczesna manager zawsze otwarta na wartościowe idee, działania i współpracę.

Pod jej dyrekcją pełną zaangażowania, od początku istnienia ośrodek rozkwitł i na dobre wrósł w marecki krajobraz stając się wiodącą instytucją kulturalną w naszych Markach, szeroko promieniującą. 15 września 2016 roku, po 32 latach pracy, żegnała się z Mareckim Ośrodkiem Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego benefisem zorganizowanym dla podziękowania jej za wkład w rozwój nie tylko mareckiej kultury. Była to również okazja do wyrażenia podziękowania wszystkim, dzięki którym ośrodek rozwijał się i mógł realizować swoje plany.

Zmarła otoczona rodziną 15 lutego 2017 roku.

Medale i odznaczenia: odznaka „Zasłużony Działacz Kultury”(1984), srebrny medal „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej” (2009), medal „Pro Patria” (2013), odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2016), medal pamiątkowy „Pro Masovia” (2016), w uznaniu zasług dla miasta Marki i jego mieszkańców otrzymała nadany pośmiertnie tytuł Zasłużony dla Miasta Marki (2017).

Zapraszamy na www.archiwum.mokmarki.pl

 

16.II.2020 (niedziela), godz 18:00, w Kościele pw. MB Królowej Polski w Markach, ul. Jutrzenki 26 zostanie odprawiona Msza Św. w Jej intencji, o czym zawiadamia syn z rodziną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 75, generowano: 0,585s)