Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Żołnierzy AK II Rejonu Celków

ul. Szkolna 9, 05-270 Marki,
22 781-11-29, sp2marki@wp.pl

Szkoła Podstawowa nr 5

Zespół Szkół nr 2
im. Prymasa Tysiąclecia

ul. Wczasowa 5, 05-261 Marki
22 781-18-57, zs2@marki.net.pl

Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Zespół Szkół nr 2

Zespół Szkół nr 2
im. Prymasa Tysiąclecia

ul. Wczasowa 5, 05-261 Marki
22 781-18-57, zs2@marki.net.pl

Ostatnie ewakuacje

To już nasze ostatnie działania w ramach zlecenia Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Markach mające na celu przeprowadzenie ćwiczeń w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w mareckich szkołach publicznych.

Ostatnie ćwiczenia przeprowadzono w dniu 29 października o godzinie 10:50 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy AK II rejonu „Celków”, a o godzinie 12:00 w Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa Nr 5 i Gimnazjum Nr 2. Obie szkoły, to integracyjne jednostki oświatowe, w której oprócz dzieci pełnosprawnych, uczą się również te niepełnosprawne. Ćwiczenia w tego typu obiektach są dla nas doskonałym momentem do sprawdzenia naszych umiejętności działania w szczególnych warunkach.

Standardowo, jak w przypadku poprzednich próbnych ewakuacji, tutaj również wszyscy stanęli na wysokości zadania i doskonale wywiązali się z powierzonych im obowiązków. Dla naszych milusińskich i młodzieży jest to doskonały moment, aby zapoznać się z obowiązującymi procedurami w przypadku rzeczywistego zagrożenia, którego prawdopodobieństwa wystąpienia w normalnym życiu nie jesteśmy w stanie określić. Tak więc im więcej takich ćwiczeń, tym poziom świadomości i poczucia bezpieczeństwa w naszym społeczeństwie rośnie.

W imieniu mareckich strażaków chcielibyśmy podziękować wszystkim Dyrektorom szkół, na terenie, których były prowadzone ćwiczenia za pełne zaangażowanie w ich organizację i prawidłowy przebieg. Podziękowania należą się również Kadrze Pedagogicznej oraz pozostałym Pracownikom, którzy przyczynili się do bezpiecznego przeprowadzenia ćwiczeń, oraz należycie zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Liczymy na to, że tego lub innego typu ćwiczenia praktyczne, wejdą na stałe do kalendarza naszych działań, a dzięki nabytym umiejętnościom nasi najmłodsi mieszkańcy będą się czuć bezpiecznie, zarówno w trakcie zajęć dydaktycznych jak i również w życiu codziennym, potrafiąc właściwie reagować na pojawiające się w ich otoczeniu zagrożenia.

Zapraszamy również Dyrekcje i Kadrę Pedagogiczną mareckich szkół do utrzymania bliskiej współpracy z naszą jednostką przy organizacji innych ćwiczeń, pokazów czy pogadanek tematycznych w zakresie ochrony i bezpieczeństwa przeciwpożarowego obywateli.

Zdjęcia z przeprowadzonych ćwiczeń znajda Państwo tutaj:

Szkoła Podstawowa nr 2

Relacja Galeria

Zespół Szkół nr 2

Relacja Galeria

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi relacjami z naszej działalności na Strefie Druha oraz śledzenia naszego profilu na Facebooku!

Zdjęcia, filmy oraz relacja pochodzą od członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,540s)