Ostatnia jesienna wędrówka

P13809842Nasza wędrówka odbyła się w niedzielę 21.11 o 8.00 w Dziekanowie Leśnym w Kampinoskim Parku Narodowym. Wstaliśmy więc wcześnie – ok. godziny 5, aby zdążyć na autobus o 6 i stawić się na miejscu na czas. Spotkaliśmy się w autobusie i choć było nas mało, to mieliśmy nadzieję, że będziemy się dobrze bawić.

Z małymi opóźnieniami dotarliśmy na miejsce gdzie dostaliśmy mapę z instrukcją, oraz zadaniami do wykonania. Po drodze spotkały nas przeszkody, którymi były bagna. Kładliśmy na nich grube gałęzie drzew i przez nie przechodziliśmy. Niestety nie wszystkim udało się przejść na drugą stronę suchą nogą. Pierwsza przewróciła się Wiktoria, a niedaleko za nią – Malwina. Mało brakowało, a wpadłabym też tam ja i Daria. Kiedy ominęliśmy przeszkody zmęczeni wyczekiwaliśmy postoju, który nastąpił po dwunastu kilometrach trasy. Tam zjedliśmy kiełbaski i macę, oraz dostaliśmy trochę czasu, aby zregenerować siły.

Następnie otrzymaliśmy kolejne zadania i rozpoczęliśmy kolejny etap naszej wędrówki. Mieliśmy dotrzeć do punktu wyjścia ale inną – krótszą trasą. Miała ona ok. 7 kilometrów. Po drodze „spotkaliśmy się” z kolejnym bagnem, lecz na szczęście ucierpiała tu tylko rękawiczka Anety. Później, szybko doszliśmy do przystanku i wsiedliśmy do autobusu, żeby wrócić do domu i odpocząć.

Byliśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się pokonać prawie 20 kilometrów przez bagna, wodę i błoto. Uważam, że wszyscy którzy nie zjawili się na wędrówce powinni tego żałować bo wycieczka była bardzo fajna!!! Każdy z nas może teraz powiedzieć, że warto było wcześnie wstać i spędzić niedzielę tak przyjemnie.

Paulina
62. WRDH Wyssogota

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,573s)