Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Ośrodek Pomocy Społecznej z unijną dotacją!

Na projekt „Rodzina Relacja Reintegracja - Innowacyjny model usług społecznych” otrzymaliśmy prawie 900 tys. zł.

Projekt 3R realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej (OSP) w Markach o łącznej wartości niemal 965 tys. złotych, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, został zakwalifikowany do dofinansowania w kwocie 896.282,50 zł.

- W ramach projektu zostanie utworzony Marecki Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie, w którym całkowicie bezpłatnie będziemy mogli skorzystać z usług prawnika, psychologa dziecięcego, psychologa dla dorosłych, psychoterapety i doradcy osób niepełnosprawnych. Dla bardziej wymagających zaplanowano terapie rodzinne oraz terapie par i małżeństw – wyjaśnia Magdalena Rogalska-Kusarek, kierownik mareckiego OPS.

Odbędą się również ciekawe spotkania tematyczne dla rodziców pragnących podszkolić warsztat rodzicielski.

Zaplanowano także rozwój mieszkalnictwa w postaci powołania do życia pierwszego w powiecie (w takiej formie) mieszkania chronionego, dla osób znajdujących się w szczególnej potrzebie. Mieszkaniem zarządzać będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach.

Uzupełnieniem oferty będą tzw. „rodziny wspierające”- czyli rodziny powołane przez Burmistrza Miasta Marki do podtrzymywania właściwych więzi i relacji w tych rodzinach, którym z różnych powodów nie wiedzie się najlepiej. W tym czasie będzie realizowany także program „Odzyskać Dziecko” i skierowany zostanie do rodzin, które znalazły się w kryzysie z powodu rozłączenia z dzieckiem tj. umieszczenia go w rodzinie zastępczej lub domu dziecka.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 53, generowano: 0,514s)