Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

„Ojciec, czyli o Pieronku” – spotkanie z Szymonem J.Wróblem

14 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta Marki mieliśmy zaszczyt gościć Pana Szymona Joachima Wróbla. Pochodzący z Jeleśni Pan Szymon jest dziennikarzem, scenarzystą i reżyserem m.in. filmów dokumentalnych „Jego oczami”, „Z domu”, „Ojciec, czyli o Pieronku”. Literacko debiutował książką „Jego oczami”, która opowiada o ks. Józefie Tischnerze i przygodach na planie filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem.

W październiku 2018 roku trafiła do księgarń w całej Polsce kolejna książka Pana Szymona Wróbla – „Ojciec, czyli o Pieronku” – powstała również na bazie filmu dokumentalnego, ale dodatkowo uzupełniona o rozmowy, m.in. z Januszem Gajosem, ks. Adamem Bonieckim, Jackiem Żakowskim, Jerzym Owsiakiem, prof. Tadeuszem Gadaczem, Moniką Olejnik czy prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Autor opowiedział nam  o idei tego projektu, jego realizacji, różnych niuansach i ciekawostkach z nim związanych. W uzupełnieniu Ilustrował to fragmentami materiałów filmowych.
To właśnie książki i filmy naszego gościa były głównym – choć zapewniamy, że nie jedynym- tematem naszego spotkania.  Upłynęło ono w miłej i kameralnej, czasem wręcz humorystycznej atmosferze. Nie zabrakło ciekawych tematów do dyskusji, zarówno ze strony autora, jak również uczestników. Po zamknięciu oficjalnej części spotkania, swobodna rozmowa jeszcze na chwilę przeniosła się w kuluary. Nie obyło się oczywiście bez dedykacji czy pamiątkowych fotografii.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy oraz Burmistrz Marek p. Jacek Orych.  Wszystkim serdecznie dziękujemy. Gorąco polecamy książki Pana Szymona – zarówno najnowsza „Ojciec, czyli o Pieronku”, jak i „Jego oczami” będą dostępne we wszystkich 3 placówkach Biblioteki Publicznej Miasta Marki. Zapraszamy naszych Czytelników do zapoznania się z nimi.

Tekst: JBB

Galeria

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 69, generowano: 0,566s)