Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Ogromny sukces lodowiska!

kmlodOd 5 stycznia, kiedy to miało miejsce otwarcie kompleksu sportowego przy ulicy Stawowej ponad 8000 osób skorzystało z możliwości jazdy na łyżwach. Chcieliśmy aby kompleks boisk, który zimą z oczywistych powodów nie cieszy się aż taką popularnością, żył przez cały rok – mówi Janusz Werczyński, Burmistrz Marek.

Koncepcja budowy lodowiska, w ramach programu ‚Biały Orlik’ zaproponowana została przez Wydział Spraw Społecznych. Piotr Matusiak, naczelnik wydziału wraz z pracownikami zaangażowali się w starania o rządowe dofinansowanie. Dzięki ich skuteczności dziś korzystamy z lodowiska. Miasto dodatkowo zorganizowało bezpłatną wypożyczalnie łyżew, co ma niebagatelny wpływ na tak wysoką popularność obiektu.

Ciekawym pomysłem jest organizacja zabaw dla dzieci i młodzieży na lodowisku. Pierwsza taka impreza miała miejsce 29 stycznia – było to jednocześnie zakończenie ferii zimowych. Impreza zorganizowana w ramach kampanii ‚Postaw na rodzinę’ przez Burmistrza Miasta Marki oraz Wodociąg Marecki cieszyła się sporym zainteresowaniem mimo siarczystych mrozów. Pewne wątpliwości budziła godzina startu imprezy – 12.00. W tym czasie w części mareckich kościołów trwały jeszcze Msze Święte dla dzieci. Jak zapewnia odpowiedzialny za organizację wydarzenia Piotr Matusiak taka godzina była konieczna. Zaplanowaliśmy imprezę pomiędzy godzinami 12 a 14 świadomie, wtedy zgodnie z prognozą miała być najlepsza pogoda – mówi naczelnik wydziału Spraw Społecznych.

artykuł pochodzi z lutowego numeru Kuriera Mareckiego

Miasto Marki |

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 71, generowano: 0,579s)