UKS Sanchin

Uczniowski Klub Sportowy SANCHIN
ul. Okólna 14
05-270 Marki

606 68 38 30
wpgoju@wp.pl

Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe Goju Ru Karate Do Seiwa Kai, Marki 2014

W dniach 22 – 23 listopada 2014 r. w Markach odbyło się doroczne Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Szkolenie poprowadził President Japan Karatedo Federation Goju Kai Europa – Shihan Leo Lipinski – 8 Dan z Londynu.

W trakcie zajęć Shihan Lipinski szczegółowo omawiał zagadnienia związane z wykorzystaniem „timingu” oraz dystansu w czasie walki. Nasz Nauczyciel demonstrował zagadnienie
a później w parach wdrażaliśmy je w praktykę.

Osobnym zagadnieniem był trening form czyli Kata. Zaczęliśmy jak zawsze od Sanchin i Tensho
i poprzez formy uczniowskie dotarliśmy do Shisochin (to i tak wiele jak na dwa dni treningowe). Jako ‚bonus” dla czarnych pasów Shihan Lipinski poprowadził naukę najtrudniejszej formy Goju Ryu Karate Do jaką jest Suparinpei. Naprawdę było co robić… W trakcie Seminarium omówiono też szczegóły organizacji Europejskiego Seminarium oraz wizyty naszego głównego instruktora i szefa szkoły Seiwa Kai Hanshi Seiichi Fujiwara – 8 Dan w Markach w maju przyszłego roku.

Na zakończenie spotkania odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie, swój test pozytywnie zaliczyli:

Izabela Sobek – 1 Dan, Płock;

Kamila Jankowska – 1 Dan, Stargard Szczeciński;

Piotr Ziółkowski – 2 Dan, Płock;

Alicja Wysocka – 2 Dan, Marki;

Paweł Wardziak – 2 Dan, Marki;

Piotr Lasecki – 2 Dan, Marki;

Grzegorz Męczyński – 2 Dan, Marki.

GRATULUJEMY!

W zgrupowaniu uczestniczyli Karateka z klubów w Płocku, Siedlcach, Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim i Markach oraz kolega Piotr z Londynu.

Seminarium odbyło się przy współfinansowaniu Urzędu Miasta Marki w ramach realizacji projektu „Prowadzenie zajęć rekreacji ruchowej i samoobrony (Goju Ryu Karate Do) w roku 2014″

President JKF Goju Kai Poland

Piotr Wysocki

foto: Anna Męczyńska

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 68, generowano: 0,606s)