Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Odsłonięcie tablicy poświęconej POW połączone z piknikiem rodzinnym

Będzie uroczyście, wybuchowo i bombowo!

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych i Ochotnicza Straż Pożarna w Markach zapraszają na uroczystość odsłonięcia tablicy Peowiaków i piknik rodzinny „Kultura, historia i militaria” w 100 – lecie odzyskania niepodległości.

W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy mieszkańców miasta na uroczyste odsłonięcie tablicy ku czci Peowiaków – mieszkańców Marek, którzy byli członkami Polskiej Organizacji Wojskowej.

Na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej tego dnia już o 14.00 wystartuje piknik rodzinny, podczas którego odbędą się pokazy akcji ratowniczych, broni palnej i parada motocyklistów. Dla mieszkańców zorganizowano szereg atrakcji takich jak strzelnica ASG, stanowisko saperskie, kuchnia polowa czy krzesanie ognia z pomocą krzesiwa. Wieść gminna niesie, że tego dnia, tuż obok trampolin, wyląduje na placu wielka dmuchana rakieta, ku uciesze naszych milusińskich.

Dla amatorów słodkości przygotowano ogromny tort z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości. Nie zabraknie także gier, zabaw i licznych nagród, które czekają na zwycięzców.

A gdy już słońce będzie chylić się ku zachodowi, potężny ogień zwabi nas swym blaskiem do wspólnego ogniska, a dźwięk gitary sięgał będzie nieba, gdzie spoczywają dusze tych, którzy za naszą wolność oddali życie.

Bądźmy razem tego dnia: 14.X.2018 r. 14.00 – 18.00 . Teren przy OSP.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 71, generowano: 0,554s)