Odliczenie wody z podlicznika – poprawka do uchwały „śmieciowej”

Negatywna ocena zmiany metody ustalania opłaty śmieciowej (link do stanowiska Klubu Radnych MWS) nie zwalnia mnie z obowiązku szukania rozwiązań usprawniających jej działanie. Takim sposobem jest możliwość odliczenia wody bezpowrotnie zużytej tj. zużytej na cele gospodarcze (podlewanie ogródka etc.). Taka możliwość została wpisana w wielu miejscowościach, w których też metoda ustalania opłaty śmieciowej oparta jest na zużyciu wody, chociażby w sąsiednim Radzyminie. Nie znam przyczyn pominięcia tego zapisu w uchwale zaproponowanej przez Burmistrza.

Oczywiście wiem, że zgłoszona przeze ze mnie zmiana nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy, ale wielu mieszkańców zwracała uwagę na tę kwestię. Także podczas dyskusji nad projektem uchwały zmieniającej metodę ustalania opłaty wielu radnych – także tych, którzy ostatecznie poprali uchwałę – pytało o możliwość odliczenia wody z podliczników. Dlatego liczę, że sporządzony przeze mnie projekt zmian spotka się z przychylnością Rady Miasta.

Mikołaj Szczepanowski

 

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,617s)