Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Oddaliśmy hołd żołnierzowi Bitwy o Monte Cassino.

18 maja 2019 r. w 75. rocznicę Bitwy o Monte Cassino członkowie Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga spotkali się na cmentarzu parafialnym przy ul. Bandurskiego w Markach przy grobie śp. Mariana Wiśniewskiego, aby oddać hołd żołnierzowi, mieszkańcowi Marek. Śp. Marian Wiśniewski był żołnierzem 2 korpusu polskiego, który brał udział w walkach o klasztor na Monte Cassino.

Przy grobie zebrała się również najbliższa rodzina zmarłego z synem Sylwestrem na czele (na zdjęciu pierwszy z prawej), synową Bożeną i wnukami śp. Mariana Wiśniewskiego – Adamem i Darkiem. Pan Sylwek opowiadał zebranym o powojennych wspomnieniach ojca. Krótką prelekcję na temat utworzenia 2 korpusu polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa i historię bitwy o Monte Cassino wygłosił prezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, Zbigniew Paciorek (na zdjęciu pierwszy z lewej).

Złożono wieniec, zapalono biało czerwone znicze i odmówiono modlitwę za zmarłych. Ustalono, że warto przy mogile zamontować tablicę informującą o szlaku bojowym, który przeszedł Śp. Marian Wiśniewski wraz z dokumentacją żołnierską. Wykonaniem tablicy upamiętniającej zajmie się Stowarzyszenie MPS.

Więcej informacji nt śp. Mariana Wiśniewskiego KLIKNIJ TUTAJ

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,573s)