Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Odblaskowy przedszkolak

Ponownie ruszamy z programem edukacyjnym dla najmłodszych dzieci.

„Każdy uczeń, nawet mały
zna na pamięć te sygnały
i odróżnia na ulicach
wszystkie znaki na tablicach”

To fragment piosenki na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. By nie były to tylko puste słowa, po raz drugi wdrażamy program „Odblaskowy przedszkolak”.

- Dzieciństwo jest okresem, kiedy mózg człowieka jest najbardziej otwarty  na nowe doświadczenia, dzięki czemu uczy się najszybciej i najwięcej. Dzięki programowi przygotujemy dzieci do samodzielności w ruchu drogowym, przekażemy im wiedzę i umiejętności zwiększające ich bezpieczeństwo – mówi Paweł Paczek, koordynator Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego.

Na spotkaniach przedszkolaki dowiedzą się m.in. jak zachowywać się podczas poruszania się po chodniku (pojedynczo lub parami).

- Będziemy rozpoznawali kolory sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych. Ważne zasady to LPL, czyli odwracanie głowy w lewo, prawo i ponownie w lewo, stojąc na pasach i przejściach dla pieszych – mówi Paweł Paczek.

Podkreśla, że zajęcia będą dobrym przygotowaniem do ćwiczeń w terenie. W salach przedszkolnych zostanie ustawione mini miasteczko ruchu (sygnalizacja, dwie ulice, przejście dla pieszych, autochodziki).

- Zapraszam przedszkola do umawiania się na spotkania w sprawie „Odblaskowego przedszkolaka” – zachęca Paweł Paczek.

Kontakt:
Tel. 604-051-843
e-mail pawel.paczek@marki.pl

Zobacz galerię zdjęć z zajęć TUTAJ

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 45, generowano: 0,517s)