Od zarania dziejów …

Od zarania dziejów cmentarze były otaczane szczególnym szacunkiem i ochroną.
Ale postępujące zdziczenie obyczajów wdziera się i na ten teren „pola świętego”.

Skąd się wzięło moje oburzenie?

Ano stąd, że obserwuję powstawanie nowego zwyczaju. Traktowanie cmentarza jako sposobu na bezpłatne pozbywanie się swoich śmieci. Ktoś zadaje sobie trud przywożenie kilku, kilkunastu worków z odpadami na cmentarz. Czy przychodzi temu komuś do głowy, że jest to przejaw nieuszanowania miejsca spoczynku naszych bliskich zmarłych.

Niech przemówią fotografie. Uprzedzam – nie jest to apetyczny widok.

Właściciel śmieci zostawił wskazówkę, gdzie go szukać.

Właściciel śmieci zostawił wskazówkę, gdzie go szukać.

Andrzej Inglot

Galeria

Komentarze: 2

  1. Paweł Pniewski pisze:

    Ze wskazówki i ze śmieci jakie po sobie zostawił ich właściciel można łatwo wywnioskować, że jest to właściciel punktu gastronomicznego znajdującego się w pobliżu innego baru. Myślę, że jeśli odpowiednie służby zajęłyby się szczegółowym przeszukaniem tych worów ze śmieciami mogłyby znaleźć np. rachunek z kasy fiskalnej, bądź inne wskazówki prowadzące do tego delikwenta.

  2. Tomasz Żukowski pisze:

    w takiej sytuacji z własnej praktyki wiem, iż trzeba samemu zakasać rękawy, bo „odpowiednie służby” zazwyczaj nie widzą interesu w przeszukiwaniu sterty śladów. Koszt jest gminy, a nie „odpowiedniej służby”. Życzę sukcesów w poszukiwaniu winnego :)

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 47, generowano: 0,545s)