Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Od listopada br. Marki w 1 strefie!

Szanowni Mieszkańcy,

Mam do przekazania dobre wieści. Po wielu latach oczekiwań i kilku miesiącach negocjacji udało się! Przed chwilą Rada m.st. Warszawy jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zmiany granic strefy biletowej. Od 1 listopada br. obszar miasta Marki zostaje włączony do 1 strefy biletowej. Oznacza to duże oszczędności w portfelach markowian. Pierwsza strefa obejmie zarówno bilety jednorazowe jak i okresowe. To niewątpliwy sukces.

Dziękuję władzom m.st. Warszawy za przychylne podejście do naszego wniosku. Dziękuję również wszystkim, którzy przez ostatnie kilka miesięcy zaangażowani byli w negocjacje w sprawie włączenia Marek do 1 strefy biletowej, w szczególności urzędnikom Wydziału Planowania i Rozwoju mareckiego ratusza oraz pracownikom Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.  Wspólnie udało nam się to, co przez wiele lat wydawało się nieosiągalne.

Jacek Orych
Burmistrz Miasta Marki 

Komentarze: 3

 1. By pisze:

  A ile to kosztuje podatników ?
  Czy nie korzystający z MZK też dostaną jakiś bonus ?

 2. nixx85 pisze:

  cieszę się i gratuluję sukcesu, tym bardziej że byłam sceptycznie nastawiona po tylu nieudanych próbach

 3. Mieszkaniec pisze:

  Nie ma czegoś takiego jak MZK, jest Zarząd Transportu Miejskiego.
  A co do bonusów:
  Czy osoby które nie mają dzieci dostają jakieś bonusy ponieważ miasto finansuje szkoły publiczne z pieniędzy publicznych?
  Czy osoby które nie mają samochodów dostają bonusy ponieważ miasto buduje asfaltowe drogi?
  Czy osoby która wszędzie poruszają się samochodem dostają bonusy bo miasto buduje chodniki z których nie korzystają?

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,557s)