Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Obóz młodzieżowy w Grecji z MOK w Markach – relacja

img_2046W dniach 7 -18. VII. 2011 – odbył się kolejny obóz młodzieżowy zorganizowany  w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego przez Marecki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury w Klembowie oraz Kobyłkowskie Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Nie daj się nudzie”. Celem naszej tegorocznej wyprawy było Neos Panteleimonas – nowoczesny kurort wczasowy, znajdujący się w jednym z najpiękniejszych zakątków Grecji – Pierii. Miasteczko przyciąga turystów oferując piękne słońce, lazurowe wody Morza Egejskiego, piaszczyste szerokie plaże.
Grupa z Marek i Kobyłki zamieszkiwała w apartamentach ACHILLES – pięknie położonych w zieleni, tylko 80 m od morza i 300 m od centrum miasteczka. Do dyspozycji młodzieży były pokoje 2,3 i 4 osobowe z łazienkami, balkonami i aneksem kuchennym, stołówka serwująca 3 smaczne posiłki dziennie oraz parasole plażowe i sprzęt sportowy.
Młodzież przez cały pobyt znajdowała się pod opieką doświadczonych, wykwalifikowanych wychowawców, którzy zapewniali obozowiczom nie tylko niezbędną opiekę i pomoc, ale przede wszystkim dbali o dobrą zabawę i miłą, przyjazną atmosferę wśród uczestników wyjazdu, proponując liczne zajęcia integracyjne, konkursy, dyskoteki i wspólne zabawy.
Program turystyczny obozu był bardzo bogaty i różnorodny – organizatorzy zadbali, aby młodzież mogła poznać różne oblicza odwiedzanego kraju – była więc możliwość spotkania z Grecją dziką i surową – podczas wyprawy na Olimp i imponujących Meteorów, Grecją antyczną – podczas fakultatywnej wycieczki do Aten, Grecją słoneczną, szumiącą falami i kuszącą złotym piaskiem podczas niezapomnianego, pełnego zabawy rejsu na Skhiatos oraz Grecja kochająca turystów – zapraszającą pięknymi deptakami, urokliwymi portami, tawernami, kawiarenkami Laptokarii i Platamonas. Na każdą z wycieczek grupa jechała luksusowym, klimatyzowanym autokarem.
W pięknej Grecji nie można się nie zakochać – zwłaszcza jeśli wyjazd upłynął pod znakiem świetnej zabawy, przyjaznej atmosfery i prawdziwie wakacyjnej pogody. Uczestnicy obozu mieli okazję wypoczywać i bawić się w gronie rówieśników z powiatu wołomińskiego umacniając stare i nawiązując nowe przyjaźnie, które – mamy nadzieję – przetrwają próbę czasu.
Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniały wspólny wyjazd – i serdecznie zapraszamy na kolejny – już za rok!

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 71, generowano: 0,648s)