Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

„O wielkanocnych zwyczajach…”

Co to są drapanki, kraszanki i pisanki? Jakie są techniki malowania wielkanocnych jajek? Skąd wziął się prima – aprilis? Odpowiedzi na te pytania znalazły przedszkolaki z  Niepublicznego Przedszkola „Jutrzenka” w Markach.

Dzieciaki dowiedziały się jakie zwyczaje wielkanocne są obchodzone w innych krajach, np. w Niemczech nie ma takiej tradycji, jak śmigus – dyngus. Tamtejsze dzieci w swoich domach lub ogródkach szukają jajek schowanych przez rodziców. Natomiast w Wielkiej Brytanii organizowane są zawody w turlaniu ich z górki!
Głównym tematem spotkania były pisanki i Wielkanoc, dlatego też nasi goście wykonali pięknie zdobione papierowe jajka. Do przystrojenia ich mieli kolorowe cekiny, kwiatki i motyle z papieru, długopisy oraz…pióra! Wielką niespodzianką była piosenka o wiośnie w wykonaniu uczestników. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych zajęć. :)

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 66, generowano: 0,857s)