Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

O „Wiadomościach Parafialnych” – piśmie Akcji Katolickiej parafii Św. Izydora w Markach

WIADOMOŚCI PARAFIALNE wydajemy od marca 1998 roku. Gazeta zarejestrowana jest w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczona symbolem: ISSN 1730-3885.
WIADOMOŚCI są miesięcznikiem, wydawanym w formacie A 4 (standardowo 6 stron, czarno białych; coraz częściej ukazują się numery rozszerzone, z kolorowymi okładkami).
Tytuł pisma jest nawiązaniem do tytułu wydawanych w latach 30. XX wieku (w okresie od listopada 1931 roku do sierpnia 1939 roku) przez ks. Teodora Jesionowskiego, ówczesnego proboszcza parafii Św. Izydora w Markach, WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH.
Do marca 2005 roku ukazały się 74 numery gazety.
Poprzez WIADOMOŚCI PARAFIALNE wychodzimy z propozycjami do wszystkich. Staramy się przybliżać świat wartości chrześcijańskich i do ich realizacji zachęcić w życiu codziennym. Za pośrednictwem naszego pisma zapoznajemy czytelników z działalnością Akcji Katolickiej, wydarzeniami: religijnymi, kulturalnymi, społecznymi naszych parafii, miasta, regionu; wiele miejsca poświęcamy historii i ekologii.
W WIADOMOŚCIACH możecie Państwo zamieszczać ogłoszenia, reklamy, informacje.
Zapraszamy czytelników do publikacji zdjęć wykonanych w naszym kościele w czasie uroczystości rodzinnych: ślubów, chrztów, komunii, ich jubileuszy, do zamieszczania życzeń: imieninowych, urodzinowych i podziękowań.

Adres redakcji:
WIADOMOŚCI PARAFIALNE,
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93.
Tel. 0-503-38-59-59;
e-mail: wp@marki.net.pl

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 56, generowano: 0,542s)