Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

O Słońcu, księżniczce i kapeluszu sombrero, czyli o przedziwnych przygodach w świecie baśni – dźwiękobajki

DŹWIĘKO-BAJKI czyli SPOTKANIE Z OPOWIEŚCIAMI DLA NAJMŁODSZYCH w MOK

Zapraszamy na spotkanie z opowiadaczami i podróż w bajkowy świat słów i dźwięków. To pierwsze takie wydarzenie w Markach.

17 marca (niedziela) na spotkanie zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolny (4-5 lat)  o godz. 15.00.
UWAGA! Wszystkich Państwa , którzy kupili bilet na godzinę 16.30 zapraszamy do grupy o której mowa w informacji powyżej. Za utrudnienia przepraszamy.

Dzieci i rodzice usłyszą kilka baśni ilustrowanych dźwiękami ciekawych instrumentów.  Będzie to dobra okazja by przekonać się jak brzmią: harfa celtycka, skrzypce, drumla, tank drum, kalimba, czy bendir.Muzyka wprowadzi słuchaczy w klimat opowieści, podkreśli istotne wydarzenia i komiczne elementy. Opowiadanie historii było w przeszłości czymś naturalnym, codziennym – opowiadano zanim zaczęto pisać. Spotkanie z opowieściami w takiej otwartej formie, zakłada współtworzenie wydarzenia przez słuchaczy.
Dziecko nie jest biernym odbiorcą, ale musi się tu zaangażować: przede wszystkim działa zmysł słuchu, włącza się koncentracja, by podążać za fabułą, przewidywać działania bohaterów, odkrywać humor zawarty w historiach. Aktywności ruchowe, rytmiczne i muzyczne, które zaproponują nasi goście w trakcie spotkania pomagają utrzymać skupienie dzieci i sprawiają, że słuchacze łatwiej utożsamiają się z bohaterami i przeżywają z nimi wydarzenia.

Opowiadać i przygrywać będą wprowadzając wszystkich w bajkowy świat słów i dźwięków:

Katarzyna Płocińska – pedagog, animatorka, instruktorka dramy i gordonowskich zajęć umuzykalniających, wychowawczyni, opowiadaczka. Ukończyła Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, a artystyczne umiejętności kształciła m. in. w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Pruszkowie. Współtworzy koncerty dla dzieci z cyklu „Muzyczna Lokomotywa”. Od kilku lat towarzyszy też bajarzom z „Karawany Opowieści” oraz „Grupy 501″ ilustrując opowieści dźwiękami. Sama najchętniej opowiada historie śmieszne, niebanalne, niekoniecznie z morałem.

Jerzy Szufa - opowiadacz, filozof i animator. Pasjonuje się sztuką opowiadania, baśniami i bajkami. Członek grupy opowiadaczy „Grupa 501″. Uczestniczył w warsztatach opowiadaczy Jihad Darviche i Dan Yashinsky. Absolwent międzynarodowego kursu „Share the Right Story” na temat wykorzystania opowieści w edukacji. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obowiązują wejściówki w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie MOK, tel. 22 781 14 06
oraz KUP BILET – ONLINE na www.ewejsciowki.pl
FB https://www.facebook.com/mokmarki

 

Galeria

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 71, generowano: 0,557s)