Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

O mareckim BIKE & RIDE w Echu Podwarszawskim

Gdzie jeszcze potrzebne stojaki rowerowe?

Parkingi przesiadkowe w Warszawie to idealny sposób na poruszanie się po mieście: zostawiasz swój samochód na miejscu postojowym i przesiadasz się do komunikacji miejskiej. Marki ten pomysł zmodyfikowały i stworzyły parkingi rowerowe – w pobliżu popularnych miejsc przesiadkowych można zostawić jednoślad i do Warszawy ruszyć autobusem.

Na początku lipca uruchomiono trzy pierwsze takie parkingi, miesiąc później – czwarty, przy ulicy Dużej. Poprzednie zlokalizowano przy urzędzie miasta, na Wczasowej oraz przy skrzyżowaniu Sosnowej i Kościuszki. Parkingi zostały jednolicie oznakowane oraz wyposażone w stojaki typu „Amsterdam”, które gwarantują solidne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe. Ponadto obiekty te są objęte całodobowym miejskim monitoringiem wizyjnym.

- Nie chodzi o to, aby pracownik urzędu bez przerwy pilnował rowerów – mówi pomysłodawczyni akcji radna powiatowa Sylwia Matusiak. Po prostu chcemy, aby mieszkańcy nie bali się pozostawiać rowerów, a monitoring radykalnie zmniejsza ryzyko kradzieży – dodaje.

Kolejne stojaki są planowane przy szkołach, targowisku i obiektach sportowych w mieście. Urząd prosi jednak o podawanie własnych propozycji lokalizacyjnych – można je wnosić na adres promocja@marki.pl.

(wt)

Więcej w najnowszym numerze gazety

ECHO PODWARSZAWSKIE

Komentarze: 1

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 76, generowano: 0,568s)