7 maja 2006    21:49

Tak wiele się działo w ostatnim czasie w życiu naszego UKS-u, że nie nadążyliśmy o tym pisać. Zatem z pewnym opóźnieniem i w dużym skrócie przedstawiamy najważniejsze informacje:

Półfinały Mistrzostw Polski Mężczyzn w warcabach 100-polowych
Lidzbark Warmińśki 23-26.03.2006 r.

Udział w zawodach wziął nasz najlepszy 100-polowiec Marcin Grzesiak. Zajął IV miejsce i tym samym zakwalifikował się do finałów MP, które odbędą się latem.

IX Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w warcabach klasycznych
Skarżysko Kamienna 9.04.2006 r.

Na zawody pojechało troje naszych zawodników. I tak kolejno: Marcin Grzesiak zajął I miejsce, Maciej Łukasiewicz był II, a Grażyna Zajączkowska IX.

Ogólnomiejski Turniej Warcabowy dla uczniów Szkół Podstawowych w Markach o Puchar Dyrektora Mareckiego Ośrodka Kultury
Marki 21.04.2006 r.

Zawody zostały zorganizowane w Mareckim Ośrodku Kultury. Choć była to pierwsza tego typu impreza w MOK-u, spotkała się z dużym zainteresowaniem. W turnieju wzięło udział 26 zawodników z 4 szkół mareckich ( SP 1,2 4,5). Dla zawodników UKS "Struga" był to sprawdzian przed czekającymi ich wkrótce zawodami w Częstochowie. Nasi orlicy zdali test celująco! Najlepszym zawodnikiem turnieju, który otrzymał Puchar Dyrektora MOK-u p. Krystyny Klimeckiej, był Piotr Nagraba (SP 4), drugie miejsce zajął Michał Wójcik (SP 5), Aleksander Werelich (SP 5) był trzeci - wszyscy z UKS "Struga". Pozostali zawodnicy naszego klubu wypadli też bardzo dobrze: Karol Metelski IV, Krzystof Banaszek V, Artur Moczulski VIII, Łukasz Słowikowski XVII.

X Indywidualne Mistrzostwa Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w warcabach klasycznych
Częstochowa 28.IV-2.V.2006 r.

Już po raz dziesiąty w Częstochowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Warcabach Klasycznych. Podobnie jak w ubiegłych latach zawody okazały się bardzo udane dla reprezentantów UKS ?Struga?. Trzech naszych zawodników powiększyło kolekcję swoich trofeów warcabowych. Piotr Nagraba zwyciężył wśród najmłodszych (kat. do 10 lat), Martin wywalczył brązowy medal w kategorii kadetów (do 16 lat), a Paweł Suchecki wygrał Otwarty Turniej Towarzyszący! Pozostałym reprezentantom UKS ?Struga? ? K. Banaszkowi, K. Metelskiemu, M. Nagrabie, A. Werelichowi i M.Wójcikowi ? tym razem zabrakło nieco szczęścia, aby zająć miejsca medalowe. Jednak z pewnością doświadczenie zdobyte podczas tego długiego majowego weekendu spędzonego przy warcabnicy zaprocentuje w kolejnych występach.

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w warcabach klasycznych
Mława 6.05.2006 r.

Zawody odbyły się w Uniszkach Zawadzkich k/Mławy. Wzięło w nich udział 53 zawodników, w tym 4 reprezentantów UKS "Struga". Nasi młodzi warcabiści odnieśli kolejny sukces. Niewiele brakowało, by wszyscy wrócili z pucharami. W kategorii orlików zdobyliśmy I, II i IV miejsce (Piotr Nagraba I, Michał Wójcik II, Krzysztof Banaszek IV), w kategorii kadetów najlepszy był nasz zawodnik Martin. Cieszymy się, że treningi i praca z najmłodszymi zawodnikami przynoszą wspaniałe owoce. Oby tak dalej!