Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

NOC BIBLIOTEK – „RZECZPOSPOCZYTA”

To już trzecia taka noc, a właściwie wieczór…
9 czerwca do Biblioteki w Strudze zawitała dosyć liczna gromadka – ok 90 – dzieci i rodziców na NOC BIBLIOTEK. 
Zaczęliśmy od 18.00 spektaklem Pawła Piotrowicza i Urszuli Toczydłowskiej ze Studia Artystycznego „ARLEKIN”. Autorska bajka pt.: „Zaginione szczęście” traktowała o dzielnej i dobrej królewnie, która wyruszyła w podróż po zaczarowanym lesie, żeby odnaleźć szczęście Taty – króla. Po bajkowym przedstawieniu – aktorzy zaprosili dzieciaki do wspólnej zabawy. Były krzyki, piski, skakanie, chusta animacyjna, a na wyciszenie …skręcanie balonów.
Kto nie uczestniczył w zajęciach z aktorami miał do wyboru grę w nogę, planszówki, kolorowanki patriotyczne nawiązujące tematem do hasła tegorocznej Nocy Bibliotek przygotowane przez  malowanie buziek, podchody. Także rodzice aktywnie uczestniczyli w tej niecodziennej imprezie. Tatusiowie grali w piłkę, Mamy robiły fantastyczne owocowe szaszłyki, które rozeszły się w mgnieniu oka, „Mapa Marzeń” także w ich wykonaniu – życzymy, aby przynajmniej część się spełniła,  a  przy kawie i ciastku były rozmowy o książce i nie tylko…
Dziękujemy Nauczycielom Zespołu Szkół nr 2 w Markach za pomoc w przygotowaniach do Nocy Bibliotek :)
Za zakończenie uczestnicy otrzymali gadżety od Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha oraz okolicznościowe zakładki.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,596s)