„Niesyzyfowa” akcja

W sierpniu 2004 mieszkańcy leśnego skraju ulicy Andersa i kilkoro dzieci z ulic sąsiednich, uczestniczyli w zorganizowanej przez pracownika Urzędu Miasta akcji zbierania śmieci w pobliskim lesie. Pojemnik oraz worki na śmieci zapewnił Urząd Miasta. Do wieczora został uprzątnięty rejon ulic: Andersa, Karłowicza, Jutrzenki oraz leśne dukty do ulicy Sienkiewicza. Zapełniony pojemnik został zabrany nad ranem następnego dnia, jednak do tego momentu „w tajemniczych okolicznościach” powstało dzikie wysypisko w jego pobliżu. Po interwencji w Urzędzie Miasta reszta śmieci została zabrana przez grupę remontowo – porządkową.

Akcja godna naśladowania i miejmy nadzieję, że o „niesyzyfowym” charakterze. Doświadczenie uczy, by nie dawać pretekstu do przepełnienia śmietnika przez pomysłowych mieszkańców i wymagać od firmy podstawiającej kontener by zabrała go przed wieczorem.

Najcenniejszym, oprócz faktycznego uprzątnięcia lasu i edukacyjnego charakteru przedsięwzięcia, wydaje się fakt wytworzenia wspólnoty której celem jest przeciwdziałanie dewastacji środowiska naturalnego.

Robert Danielak

Komentarze: 1

  1. kasprzak tomasz pisze:

    moim zdaniem akcje tego typu powinny być stosowane częściej, a osoby odpowiedzialne za zaśmiecanie lasów powinny wstydzić się swojej bezmyślności

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 58, generowano: 0,529s)