Niespodzianka wygrywa V edycję Mareckiej Ligi Szóstek

V edycję Mareckiej Ligi Szóstek wygrała Niespodzianka Marki, która w wielkim finale pokonała Warriors Young Marki 6:4. Podium uzupełnił zespół Sebastiana Puławskiego – Incognito.

Mecz Incognito – Inter Europol odbył się 31 maja. Spotkanie, które decydowało o zajęciu 3 miejsca w Mareckiej Lidze Szóstek wygrała drużyna Sebastiana Puławskiego (Incognito).

Incognito – Inter Europol 4:1

Bramki: Kwiatkowski 2, Ryński, Rutkowski – Halewski

Spotkanie finałowe pomiędzy Niespodzianką a Warriors Young zostało natomiast rozegrane w minioną sobotę 7 czerwca. Arcyciekawie zapowiadający się mecz zgromadził sporą widownię. Zebrani kibice zgodnie powtarzali, że przyszli zobaczyć kawałek dobrej piłki. Te słowa nikogo nie dziwiły ponieważ spotkały się ze sobą jedne z najlepszych drużyn w okolicy.

Od samego początku widać było, że żaden z zespołów nie zadowoli się „tylko” 2 miejscem. Mobilizacja w obydwu drużynach była bardzo wyraźna choć bardziej skoncentrowany wydawał się być zespół Adriana Górnego (Warriors Young). Młodzi zawodnicy chcieli bowiem zrewanżować się starszym kolegom za przegrany półfinał w Pucharze Wspólnoty. Na ich nieszczęście jako pierwsi bramkę zdobyli rywale a konkretnie Piotr Jaros. Szybko padła jednak wyrównująca bramka i znowu wynik stał się sprawą otwartą. Bramka za bramkę padała niemalże przez cały czas, ale w końcu w drugiej połowie przewagę uzyskała Niespodzianka, która jak na klasowy zespół przystało już jej nie oddała.

Warriorsi ambitnie walczyli do samego końca, ale po raz kolejny doświadczenie wzięło górę. Ostatecznie Niespodzianka wygrała 6:4 i to ona wygrała Marecką Ligę Szóstek. Najlepszym zawodnikiem finału MLS został wybranyŁukasz Zalewski, który zdobył aż 4 bramki.

Łukasz Zalewski (Niespodzianka) - najlepszy zawodnik meczu finałowego Mareckiej Ligi Szóstek

Tuż po zakończeniu meczu odbyło się wręczenie nagród. Złote medale zawisły na szyjach zawodników Niespodzianki, srebrne powędrowały do zespołu Warriors Young a brązowe do podopiecznych Sebastiana Puławskiego z Incognito. Wszystkie trzy drużyny otrzymały także pamiątkowe puchary. Inter Europol mimo zajęcia 4 miejsca również otrzymał puchar, który w imieniu zespołu odebrał Mateusz Simborski.

Tradycyjnie zostały wręczone także nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem ligi został Mateusz Motyczyński (Warriors Young). Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała zaś do Krzysztofa Ratajczyka z Niespodzianki. Królem strzelców Mareckiej Ligi Szóstek został natomiast Tomasz Halewski (Inter Europol). W jego imieniu nagrodę odebrał kolega z drużyny – Mateusz Simborski. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Mateusz Motyczyński (Warriors Young) – najlepszy zawodnik Mareckiej Ligi Szóstek

Krzysztof Ratajczyk (Niespodzianka) – najlepszy bramkarz Mareckiej Ligi Szóstek

Nagrody oraz medale wręczał Burmistrz Marek – Janusz Werczyński

* Wydarzenie finansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta Marki

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,624s)