Niespodzianka pierwszym liderem VI edycji Mareckiej Ligi Futsalu

6 lutego odbyła się inauguracja VI edycji Mareckiej Ligi Futsalu. W tegorocznych zmaganiach udział weźmie 8 zespołów wśród, których znajduje się obrońca mistrzowskiego tytułu – Niespodzianka Marki. Oprócz wciąż aktualnego mistrza MLF do walki o złoto stanęli zawodnicy In Plus Marki, All Stars Kati Kominki, Kanonierów, TB, Mareckich Asów, GS AKS i Tulewo. Już pierwsza kolejka wyraźnie potwierdziła, że drużyny Patryka Gall (In Plus) i Marcina Boczonia (Niespodzianka) po raz kolejny będą głównymi faworytami do końcowego triumfu. „Księgowi” pokonali bowiem Mareckie Asy 12:1 a ich główny rywal do wygrania ligi wygrał z TB 15:1. Istotną informacją jest fakt, że zarówno w składzie In Plusu jak i Niespodzianki pojawiło się bardzo dużo zupełnie nowych zawodników. Drużynę Marcina Boczonia wzmocnili m.in. Piotr Wojda i Radosław Styczyński (poprzednio Grom Marki) oraz Tomasz Marciniak, Michał Ochman i Tomasz Terpiłowski. Patryk Gall zaskoczył natomiast wszystkich zgłaszając do gry Adriana Szubierajskiego i Sebastiana Puławskiego, którzy w poprzedniej edycji bronili barw Incognito. Czas pokaże czy odmienione zespoły zyskają na przeprowadzonych transferach.
W najciekawszym meczu pierwszej serii spotkań debiutujący GS AKS pokonał trzecią siłę ubiegłego sezonu, All Stars Kati Kominki, 8:2. Kompania Karola Paź udowodniła tym samym, że będzie w stanie pokrzyżować mistrzowskie plany In Plusu i Niespodzianki. Pokonani także mają aspiracje żeby powalczyć o złoto, ale na więcej wpadek raczej nie będą mogli już sobie pozwolić. Inauguracyjny komplet punktów powędrował natomiast na konto Kanonierów. Zespół pod dowództwem Mateusza Grochowskiego nie bez problemów pokonał jednak Tulewo 9:4. Pierwszym liderem VI edycji MLF została Niespodzianka, która wyprzedza In Plus, GS AKS i Kanonierów lepszym bilansem bramkowym. Tabelę zamykają natomiast Mareckie Asy oraz TB. W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu są Piotr Wojda z Niespodzianki i Michał Madej z In Plusu. Obydwaj aż pięciokrotnie pokonywali w sobotę bramkarzy przeciwników.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki

Marecka Liga Futsalu została objęta honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Marki

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,540s)