Nieoficjalne, przybliżone wyniki wyborów na burmistrza

WERCZYŃSKI Janusz – 28%
ORYCH Jacek – 24%
MATUSIAK Sylwia – 17%
PACIOREK Zbigniew – 12%
PIOTROWSKI Marcin – 10%
WERELICH Arkadiusz – 9%

foto: wikipedia

Komentarze: 129

 1. robbohRobert pisze:

  Powtórka z przed czterech lat?

 2. M. pisze:

  brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) i niech tak zostanie :) A KOŃCÓWKA LISTY JAKA PIĘKNA ;)

 3. A. pisze:

  Brawo?? Marki stoją – zero widocznego rozwoju!! Gratulacje dla burmistrza!

 4. agi pisze:

  k…a. dalej naprawiane drogi które nie przetrwają nawet miesiąca i powstawanie kolejnych teletubisiów

 5. F. pisze:

  Wygrał, bo się nie chciało odejść od komputera i iść głosować, żeby coś zmienić…a babcie i dziadki zaraz po kościele poszli do urn wybrać tego co jest, bo bezpieczniej i PEWNIE-że nic się nie zmieni w tym skansenie…

 6. malgonia2@poczta.gazeta.pl pisze:

  I nastał dzień żałoby….. Znowu była nadzieja na lepsze i zgasło światełko…. :( BARDZO BARDZO smutny dzień. Az wierzyc się nie chce…..

 7. P. pisze:

  Przed wyborami była kawa i ciastka na przystankach, po wyborach będzie wielki WAŁ. Jak zwykle. Frekwencja 37%. Marki to sypialnia, nie oszukujmy się. Sąsiedztwo W-wy jest wielką zaletą ale też i wadą. Ludziom nie zależy…. smutne

 8. K pisze:

  Zamiast narzekac idzcie na II ture i głosujcie rozważnie . Wpisy nic nie pomogą

 9. piwo pisze:

  czyli za dwa tygodnie dogrywka. ciekawe kto komu bedzie przekazywal glosy. :)

 10. Gaga pisze:

  Kolejne 4 lata w plecy. Oby nie!!!! Ludzie zbierzcie się wreszcie.

 11. Katarzyna pisze:

  Jak się skansen nie podoba to spieprzać do Warszawki,bo jak już sprzedaliście te hektary to chyba was stać np na Wilanów!
  Dla nowych mieszkańców-po cholerę się pchacie do Marek? nie dało się na waszej wsi nic zdziałać?
  Cieszę się bardzo,mam nadzieję,że tak zostanie i odejdę od komputera,żeby dalej głosować na mojego burmistrza!!!

 12. K pisze:

  I tak ma zostać! lepsza pewność niż niepewność, czy ktoś kto nigdy się tym nie zajmował w ogóle podoła – naobiecywać każdy może ale liczy się doświadczenie, kontakty a to się buduje latami!!

 13. S.O. pisze:

  Mam pewność że praca którą wykonał do tej pory Burmistrz Janusz Werczyński będzie zauważona i doceniona przez mieszkańców Marek dziękuję i gratuluję S.O.

 14. s. pisze:

  Kasiu w całej rozciągłości popieram twój komentarz. Zjechało sie byle czego,podatków płacić nie chcą i jeszcze mają . Bezczelnosc ludzka niema granic . PSL owcy wracac na wioche ! Marki dla Markowiakow nie wieśniaków

 15. kievo pisze:

  Dlaczego SLD nie mialo swojego komitetu wyborczego w Markach?

 16. Andrzej pisze:

  mieszkają parę lat w markach i się mądrzą. nowy burmistrz nic lepszego nie zrobi i wiadomo że WERCZYŃSKI jest uczciwy. A co drug najpierw robią kanalizację a dopiero drogi. a widzę że ktoś mądry chciał by robić odwrotnie – brawo

 17. M. pisze:

  Pani Katarzyno, prosze nie obrażać mieszkańców Marek – też tych od pokoleń tu mieszkających, którzy po prostu chcą żyć w cywilizowanych warunkach. Bardzo przykre jest to, że nadal się nic nie zmieni, że u nas aby pójść na spacer trzeba założyć gumiaki, wziąć latarkę w rękę i kij do odganiania bezpańskich psów. A jeszcze lepiej to po prostu wsiąść w auto i pojechać na spacer do sąsiednich miejscowości.

 18. Kom pisze:

  jak wam nie pasuje to po co się tu przeprowadzaliście niech odzywają się ludzie którzy tu się urodzili lub mieszkają przynajmniej ponad 30 lat oni widzą zmiany na lepsze

 19. A pisze:

  super mam nadzieję że tak zostanie

 20. T pisze:

  Rewelacja. Oby w II turze wygrał p. Werczyński. Przynajmniej coś zrobił i ma doświadczenie. Nowi zaczną od dorobienia się a mieszkańców będą mieli gdzieś….naobiecywać każdy potrafi.

 21. wikary pisze:

  Ja pie… to jednak znowu idzie po swoje. A nie mówiłem. I druga tura jak 4 lata temu. To przyjmuję zakład. On pobije rekord Polski tego Burmistrza ze Śląska chyba 32 lata na stołku. Bo jeżeli w kraju wygrywa PiS a tu stale to samo to Boże zasnąłeś chyba. Albo ze stołka zejdzie jak zejdzie.

 22. Markowianka pisze:

  zasnęli to wyborcy…. z domu cięzko sie wybrac co niektórym….. Lenistwo i tyle. Ale psioczyć to potem mogą i narzekac na władze. Tak po polsku, narzekac, ale nic nie robic, zeby cos zmienic. Komu się chcialo przed wyborami poczytac, poszukac informacji o kandydatach??? Wymagało to przeciez trochę wysiłku. I takim „códem” do rady miasta wchodzą ludzie aktualnego Burmistrza… nic więc się nie zmieni. JW znowu zwycięży.

 23. Mamma mia! pisze:

  I Na co się zdały jego kontakty, które zdobywał przez lata skoro nic się w Markach nie zmieniło i nie zmieni, oprócz oczywiście prywatnych przedszkoli…. Mam nadzieje, że przy drugiej turze wybierzemy nowego, nic nie tracimy bo nawet jeśli nic nie zrobi to pozostaniemy na tym samym… Ale jest szansa na lepsze. W Ząbkach zmienili i proszę zobaczyć jak te miasto się pięknie rozwija.

 24. U. pisze:

  Dramat – „prawdziwi” mieszkańcy będą bronić byle-jakiego i skostniałego systemu… W imię czego się pytam? Większych dziur w jezdni? Jeszcze wyższych opłat za wodę i ścieki?
  Mieszkam w Markach od urodzenia, ale z chęcią przeniosę się do miejscowości, której gospodarz będzie pamiętał, że ma służyć mieszkańcom.

 25. Marek pisze:

  na układy nie ma rady

 26. 23 letni markowianin pisze:

  Chryste Panie, ZNOWU?! Mieszkam w Markach od urodzenia i jedyna zmiane jaka widze na przestrzeni lat to wodociag tu i ówdzie. Ład przestrzenny w miescie? A CO TO? publiczne przedszkola? A CO TO? Masakra… Chcesz zrobic w sobote cokolwiek gdy masz czas wolny? 732 do Carrefoura, do kina na targówku… I koniec opcji. Ewentualnie isc poogladac lokomotywe, postawiona przez J.W na miesiac, czy dwa przed poprzednimi wyborami w wiadomym celu… Teraz oprócz kawy, ciasteczek widzialem ze postawil serie smietnikow z logiem miasta przy przystankach i posadzil skwer pamieci z żonkilami pod urzedem. Smiac sie czy plakac?

 27. Marek pisze:

  Mieszkam w markach ponad 50 lat tu się urodziłem i widzę jak zmieniało się moje miasto . Korki bo więcej jest samochodów przyjezdnych niż miejscowych z dziada pradziada . Zawsze może być lepiej ale nie można narzekać bo mogło być gorzej

 28. wikary pisze:

  I patrząc po miejscach w Radzie to ma 10 pewnych głosów. I jak Dec znowu dołączy do jego moherów to będzie miał 14. MSG możecie podpisać listę za całe 4 lata łyknąć dietki i zająć się swoim biznesem, bo już jesteście w czarnej murzyńskiej… chacie.

 29. beata09 pisze:

  Pan Piotrowski był wszędzie, jego ludzie wszędzie, normalnie potok, a tu proszę jednak ludzie nie sątacy głupi i tylko 10% i przedostatnie miejsce:)))

 30. S.O. pisze:

  Gratuluję złośliwości w kierunku dotychczasowego Burmistrza J.W. myślę że Ci którzy to piszą zapomnieli o tym ile Marki zyskały za rządów J.W. przypomnę boiska przy szkołach,kanalizacja,wodociąg,obwodnica Marek która po wielkiej pracy jaką wykonał między innymi J.W. ma powstać już niedługo itd czy to mało. Przede wszystkim cenię zaangażowanie i uczciwość J. Werczyńskiego i Jego profesjonalizm.

 31. niki pisze:

  T

  poniedziałek, 17.lis.2014 o 11:18

  Rewelacja. Oby w II turze wygrał p. Werczyński. Przynajmniej coś zrobił i ma doświadczenie. Nowi zaczną od dorobienia się a mieszkańców będą mieli gdzieś?.naobiecywać każdy potrafi.

  tak się składa ze on już się nachapał, a jak przyjdzie ktoś nowy to zechce się wykazać, i nie mówie tu o budowaniu obwodnicy (kilku kandytatów chce ją budować) tylko że im nic do tego bo buduje GDDKiA a nei gmina.

 32. realistka pisze:

  Ja nie byłam głosować i nie pójdę bo brzydzę się polityką mam ją gdzieś tak jak ona mnie.Jedyne co mam z rządzących to swoje 30%mniej pensji co miesiąc.
  Dziękuję

 33. markowiak pisze:

  To co na górze listy to Juz skomentowane a co z tymi przegranymi ? Tacy figuranci. Druch co ledwo uszedł na walnym jak chcieli go wyrzucic ze Straży a drugi z tej bandy co samolot prezydencki zostawil kolegom Ruskim .

 34. K pisze:

  #PEWNOŚĆ I TYLE W TEMACIE!

 35. I pisze:

  A gdzie się podziała Marecka Alternatywa? Cisza wszyscy zapadli się pod ziemię?

 36. rafx pisze:

  Tak oczywiście ile to nasz burmistrz się „napracował” i co to on „zrobił” żeby obwodnica Marek została zbudowana :) W zasadzie jego ogromna praca polegała na podłączaniu się do sukcesu innych, ogłaszając każdy sukces jako własny. Przypomnę, że decyzja środowiskowa na obwodnicę Marek w 2011r. zostałaby niemal uchylona, ponieważ nasz pracowity Urząd Miasta umieścił obwieszczenie na zbyt krótki okres czasu.Na szczęście ktoś to zauważył i wszystkie formalności zostały dopełnione, ale było opóźnienie. Nie chcę nawet myśleć co by było, gdyby to ktoś przeoczył , najprawdopodobniej mielibyśmy kolejne opóźnienie na kilka lat (wszystkie procedury od nowa). Tak właśnie naszemu burmistrzowi na tym zależało…
  Wodociąg i kanalizacja: chyba później nie można było rozpocząć tej inwestycji. Kiedy w Markach budowano, większość gmin wiejskich już dawno miała to za sobą, nie wspominając o gminach miejskich. Jak pojawiały się problemy i zgłaszanie fuszerki to generalnym wykonawcą jest Wodociąg Marecki i burmistrz nic nie może, jak ogłoszenie sukcesu to burmistrz w pierwszym rzędzie…
  Czasami jeżdżę naszą wzorcową drogą (ul. Pomnikowa jako przykład jak będą wyglądały drogi), szkoda, że to tylko kilkadziesiąt metrów :) W tym tempie w XXII wieku pra-pra-pra wnuki naszego burmistrza dokończą wielkie dzieło budowy dróg i chodników.

 37. F. pisze:

  Katarzyno, widzę, że masz „syndrom sztokholmski”, jeśli wiesz, co to znaczy…Nie wszyscy jednak spędzili tyle czasu w piwnicy zwanej Marki i widzą, że poza nią jest inny lepszy świat :)))

 38. M. pisze:

  Alternatywa hehe też sobie wymyślili :( próbowali wylansować sie na Straży Pożarnej :( Straż Chyba przymyknela na to oczy :( ciekawe czemu ? Zero reakcji.

 39. adam pisze:

  witam a ja mam wątpliwości czy J.W. jest taki dobry-dam tylko 2 przykłady-pierwszy pachnąca daleko w polske toaleta na parkingu doczeka się rewitalizacji i drugi przedszkola publiczne mamy 3 państowe a 17 niepublicznych czy nasz burmistrz przez 18 lat coś w tych aspektach coś zrobił

 40. T pisze:

  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 12:43

  tak się składa ze on już się nachapał, a jak przyjdzie ktoś nowy to zechce się wykazać, i nie mówie tu o budowaniu obwodnicy (kilku kandytatów chce ją budować) tylko że im nic do tego bo buduje GDDKiA a nei gmina.

  T
  A jak przyjdzie nowy….to od czego zacznie ?….od nachapania, ustawienia rodziny i znajomych.
  Jeden z przegranych kandydatów ma spore….powiedzmy – zaległości finansowe……Pytanie jak wierzyć w jego uczciwość?

 41. LK pisze:

  Proszę bardzo, komentarz od rodowitego markowianina:

  Ja tu mieszkam od urodzenia i widzę, że dzieje się tylko przed wyborami.
  Kolejka – no zdecydowanie poprawiła jakość życia.
  Park – tu plus, ale czy 4 drewniane atrakcje robią z tego miejsce przyjazne dzieciom?
  Ale nie, doceńmy że przez 12 lat, udało się naszemu burmistrzowi zrobić kanalizację, tylko pytanie ile osób z tego korzysta? Nie wspominając oczywiście o jakości jej wykonania, zapraszam wszystkich aby przejechali się np. ul. Okólną, Kościuszki lub Sosnową.
  Wasze argumenty takie jak orliki, to inicjatywa całego kraju, a nie naszego burmistrza.
  Funduszy na orliki nie można było utopić w czymś innym, więc zostało postawić te orliki i mówić że to dzięki naszemu ?gospodarzowi?.
  Czy ktoś z was był ostatnio np. w ząbkach? Jedzcie i zobaczcie, jak mieszkając pod Warszawą można iść np. na basen – w Markach nie ma po co, bo przecież jest za blisko. Ale zapłaćmy podwójnie za bilet.

  Zapisanie dziecka do przedszkola graniczy z cudem, ale może Pan Werczyński swoje przekształci na publiczne?
  Jego stać na nowe przedszkola, a miasta nie?

  Nie bądźmy głupi, oczywiście że nic się nie zmieni w miesiąc, ale z Panem Werczyńskim, na pewno nic się nie zmieni przez kolejną kadencję (chyba że przed następnymi wyborami błyśnie kolejnym świetnym pomysłem w stylu naszej kolejki).

  Idźmy więc jeszcze raz, zagłosujmy na Pana Werczyńskiego i cieszmy się dobrodziejstwami jego pomysłów, które przeanalizuje przez 4 lata, żeby potem wybrać taki, którym zdąży się popisać przed następnymi wyborami.
  Niech chociaż postawi ten swój stolik z kawą przy przystanku na dłużej niż jeden dzień. Może tak sam stanie i poczęstuje kawą przed pracą, i tak nic innego nie ma do roboty, a przynajmniej będzie jedna korzyść z całego zamieszania.
  Może to osłodzi porażkę tym, którzy chcą i wierzą że można zrobić więcej i lepiej.

 42. Tez tu się urodziłam! i ponad 40 lat żyje! zmiany za rządów JW i owszem są nie wielkie.. bo w większości przepisy unijne to narzuciły! No i nie zapomnijmy ze to 18 lat… szmat czasu wiec trudno by czegoś nie zrobić w tym czasie! Ale nie liczmy tak! Liczmy to , co można było a czego się nie zrobiło.. tego jest o wiele więcej! Poza tym właściwie rozumiem JW ze po tylu latach mało już się chce robić i ok.. czemu wiec nie dać szansy innym ludziom z zapałem, pomysłami ??? Nie… bo przecież co tu robić do emerytury… takiej cieplej posadki już raczej się nie znajdzie. Mam jednak wielka nadzieje ze wreszcie w drugiej turze ludzie zmądrzeją! Dla mnie osobiście każdy inny kandydat będzie lepszy niż dotychczasowy… przynajmniej będzie miała zapal i chęć do działań na swoim nowym stanowisku! Nie będzie opętany rutyna i znużeniem. Bo to co w Markach się zmieniło to nic w porównaniu do ościennych miejscowości.. tam są zmiany tam maja z czego być dumni… a tu?! słychać ciągle „wodociąg”.. i nic więcej właściwie żeby było można sie szczycić… Także nie dajmy się zwariować „osiągnięciami” , bo to jak się mówi „niezbędne minimum” nic więcej.. ehhh
  .

 43. niki pisze:

  T

  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05

  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 12:43

  tak się składa ze on już się nachapał, a jak przyjdzie ktoś nowy to zechce się wykazać, i nie mówie tu o budowaniu obwodnicy (kilku kandytatów chce ją budować) tylko że im nic do tego bo buduje GDDKiA a nei gmina.

  T
  A jak przyjdzie nowy?.to od czego zacznie ??.od nachapania, ustawienia rodziny i znajomych.
  Jeden z przegranych kandydatów ma spore?.powiedzmy ? zaległości finansowe??Pytanie jak wierzyć w jego uczciwość?

  N: nie sprawdzałam oswiadczeń majątkowych kandydatów. pewnie mój błąd. możesz podpowiedzieć gdzie mam spojrzeć? ja akurat miałam wrażenie ze pani S.M. chce się dokonać zmian w naszym pięknym miescie

 44. ostro pisze:

  zgadzam się z niki, przyjdzie nowy i zacznie od nachapania się. Tak jest prawda. Poza tym, czy JW jest taki zły? Uważam, że dużo zrobił dla Marek

 45. S.O. pisze:

  Nie wiem czy niektórzy z państwa widzą nasze Marki tylko nocą gdy jest ciemno i nie widzą jak zmieniło się nasze Miasto za kadencji Janusza Werczyńskiego. Mam dla tych osób radę zacznijcie spoglądać na Marki w czasie dnia może wtedy zauważycie co zmieniło się w Markach na leprze w ostatnich latach zachęcam i pozdrawiam.

 46. rafx pisze:

  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:12

  T

  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05

  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 12:43

  tak się składa ze on już się nachapał, a jak przyjdzie ktoś nowy to zechce się wykazać, i nie mówie tu o budowaniu obwodnicy (kilku kandytatów chce ją budować) tylko że im nic do tego bo buduje GDDKiA a nei gmina.

  T
  A jak przyjdzie nowy?.to od czego zacznie ??.od nachapania, ustawienia rodziny i znajomych.
  Jeden z przegranych kandydatów ma spore?.powiedzmy ? zaległości finansowe??Pytanie jak wierzyć w jego uczciwość?

  N: nie sprawdzałam oswiadczeń majątkowych kandydatów. pewnie mój błąd. możesz podpowiedzieć gdzie mam spojrzeć? ja akurat miałam wrażenie ze pani S.M. chce się dokonać zmian w naszym pięknym miescie

  Jak macie jakieś dowody, że obecny burmistrz się „nachapał” to idźcie z tym do prokuratury, a nie wysuwajcie publicznie pomówień. Tak samo wysuwanie podejrzeń, że kontr-kandydat chce zostać burmistrzem tylko po to, aby się „nachapać”…
  Uwaga,uwaga: każdy mieszkaniec Marek, który ma jakieś zobowiązania finansowe jest podejrzany, chce się „nachapać”, strzeżmy się :) Uwaga, uwaga: każdy, który nie ma zobowiązań finansowych już się „nachapał”. Co za bzury….
  Ja oceniam obecnego burmistrza po jego dokonaniach, które w mojej ocenie są mierne i to jest dla mnie wyznacznik wyboru kandydata.

 47. D. pisze:

  do Marek przeprowadziłam się z Warszawy 8 lat temu. Przez 8 lat w mojej okolicy przybyła ogromna ilość domów jedno i wielorodzinnych. Panie w Urzędzie miasta nie wiedzą gdzie to, i że to są Marki – okręg wyborczy 21 :)
  Po 8 latach mamy nowe słupy i oświetlenie tylko części długiej ulicy, bo starym mieszkańcom nie potrzeba.
  Średnio co miesiąc musimy wymieniać żarówki w samochodach. Codziennie od kilku lat aby dojechać do Piłsudskiego pokonuję chodnik bo komuś się pomyliły plany przy budowie.
  Ze względu na brud, smród i ubóstwo w sp1 zmieniłam dzieciom szkołę na Warszawską i cale szczęście bo podstawówkę skończyły a obiecywane remonty w sp1 jeszcze długo się nie skończą.
  A poziom wyników dlaczego się zmienia? właśnie dzięki nowym mieszkańcom!!! nasze dzieci nie plączą się bezpańsko po ulicach, są zaopiekowane i nie poprzestają na kształceniu tylko szkolnym.
  Poczta otwarta od 9 do 18 – dla kogo?.
  Program 50+? – ludzie w tym wieku w moim środowisku to aktywni zawodowo i prywatnie, doświadczeni i cenieni fachowcy. A w Markach uczą się szydełkować?
  Na basen jadę do Ząbek albo na Białołękę. Zakupy robię na Białołęce w małych sklepach bo w moim najbliższym jest bogaty wybór piwa.
  Z racji wielopokoleniowego pochodzenia z Warszawy znam te okolice od wielu, wielu lat. W rejonie w którym mieszkam w liceum chodziłam na harcerskie wyprawy.

  Nie przeczę, miasto niewątpliwie się zmienia. Ale dla kogoś kto widzi co się dzieje w okolicy, Warszawie i jak jest dalej, za granicami, to Marki są zapadła dziurą.
  Niestety większość mieszkańców tego miasta spędza czas na poczcie, u lekarza, na bazarze i wypatrując co u sąsiadów. Mi to nie wystarcza. Chcę zmian i to szybkich.
  Zameldowana jestem w Markach, płacę nie małe podatki i nie mam w zamian nic ciekawego.

  nawet taka nowoczesna i wydaje się że oczywista w dzisiejszych czasach możliwość kontaktu poprzez email w Markach nie działa !!

  I mam głosować na dotychczasową ekipę? żart

 48. a pisze:

  Porażka platformy to kolejna rzecz ciesząca obywatela. Szkoda Arka, tyle bidulka sie nachodził… :D

 49. niki pisze:

  czy głowie gminy będzie zalezało na choćby budowaniu publicznych przedszkoli, podczas gdy żona głowy ma prywatne teletubisie? rodzice chyba dostają dofinansowanie z gminy na prywatne przedszkola. a gdzie trafia to dofinansowanie? no i wszyscy sa zadowoleni: rodzice bo dostają dofinansowanie, i teletubisie bo do nich wpływa dofinansowanie. a z czyich pieniążków finansowane jest dofinansowanie? – pytania retoryczne

 50. S.O. pisze:

  Uważam że rozwój naszego Miasta idzie w bardzo dobrym kierunku samo to że zostało skanalizowane w dużym procencie jest to jeden z zasadniczych czynników który ma wpływ na dalszy rozwój naszego Miasta.Stopień zanieczyszczenia wód gruntowych znacznie się obniży co będzie miało bardzo duży wpływ n nasze środowisko a zatem i na komfort życia dla wszystkich mieszkańców Marek.pozdrawiam

 51. uffffff pisze:

  Oj niedobrze sie dzieje…….

 52. Hermenegilda pisze:

  Wydaje mi się, że szczycenie się kanalizacją w 2014 roku jest trochę śmieszne. Kanalizacja to nie internet i nie istnieje od niedawna. Na kanalizację to był czas dawno dawno temu, a nie w XXI wieku. Poza tym zajęło to obecnemu burmistrzowi 18 lat? Niesamowite!

 53. Bacha pisze:

  Czyli w II turze wybór między dżumą a cholerą?

 54. wikary pisze:

  SO NAPISAŁ poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:20

  Nie wiem czy niektórzy z państwa widzą nasze Marki tylko nocą gdy jest ciemno i nie widzą jak zmieniło się nasze Miasto za kadencji Janusza Werczyńskiego. Mam dla tych osób radę zacznijcie spoglądać na Marki w czasie dnia może wtedy zauważycie co zmieniło się w Markach na leprze w ostatnich latach zachęcam i pozdrawiam.

  TY ANALFABETO JUŻ LEPIEJ NIC NIE PISZ PO TYM SWOIM WIELBŁĄDZIE. *LEPSZE* TAK SIĘ PISZE. TO JEST WŁAŚNIE ELEKTORAT WERCZYŃSKIEGO. TYLKO NIE MÓW ŻE LITERÓWKA BO PADNĘ ZE ŚMICHU*(błąd celowy)

 55. beata09 pisze:

  Wikary – polonisto od siedmiu boleści, przed „że” stawia się przecinek.

 56. K pisze:

  Jestem mieszkanka Marek od urodzenia i mam dosc naszego pseudo burmistrza !!!! od wielu lat nic sie nie zmienia. Jesli jego bezczynnośc jest niektórym na reke to niech go sobie wezma do domu a w Urzedzie niech zasiadzie ktos kto chce zmiany na lepsze !!!!

 57. beata09 pisze:

  Wikary – Polonisto od siedmiu boleści, jeśli decydujesz się na poucznie innychm, sam bądź bez skazy…Przed „że” stawia się przecinek.

 58. K pisze:

  Kanalizacja potrzebowała 18-tu lat i boje sie ze nowe drogi tez bede tyle potrzebowac jesli Werczynski bedzie nadal burmistrzem

 59. S.O. pisze:

  Wikary polonisto napisał byś coś konstruktywnego coś co by miało jakiś sens a nie obrażał innych.Myślę że stać Cię na coś wzniosłego przecież jesteś prawie PISARZEM BAJEK.

 60. T pisze:

  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:12
  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05
  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 12:43
  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05
  N
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:12
  R
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:28

  Zobowiązania finansowe – to była metafora. Chodzi o spore zadłużenie i kłopoty finansowe jakie ma jeden z kontrkandydatów…..a i sytuacja rodzinna jest niezbyt „ciekawa”. Wystarczy trochę poszperać – zdobyte informacje są bardzo interesujące.

  Zgadzam się z Tobą „rafx” – oceniajmy po dokonaniach.
  Tylko oceniaj za całokształt a nie po kilku ostatnich inwestycjach. Być może gdybyś poświęcił nieco więcej czasu na sprawdzenie pracy JW oraz dokładnie „zapoznał” się z pozostałymi kandydatami zmienił byś zdanie. Przypomnij sobie jak zachowywali się niektórzy kontrkandydaci na sesjach rady miasta. Wrzaski i wyzwiska – i to są kandydaci, którzy mają Nas reprezentować? Brak słów. Odnoszę wrażenie, że obecne wybory to nie jest uczciwa rywalizacja tylko walka nowicjuszy o koryto.
  Niektórzy kandydaci zaczęli redagować lokalne gazety i piszą tylko o sobie oczerniając wszystkich dookoła.

  Moim zdaniem JW to człowiek odpowiedni na tym stanowisku.

  Oczywiście każdy ma swoje zdanie i należy to uszanować a nie opluwać się wzajemnie.

 61. Dominika pisze:

  18 lat i basta! 30 listopada pożegnajmy wreszcie Pana J.W.!

 62. rafx pisze:

  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 15:58

  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:12
  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05
  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 12:43
  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05
  N
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:12
  R
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:28

  Jak dla ciebie urząd burmistrza to „koryto”, to jak nazwiesz obecnego burmistrza? Ja nigdy tego urzędu nie będę tak nazywał i nikogo nie będę opluwać…
  Obelgi, wyzwiska: wszystkie sesje zdaje się były nagrywane, więc chętnie tego posłucham (proszę o podanie numeru sesji/ daty sesji). Jeżeli chodzi o kandydatów, nie obchodzą mnie już niektórzy, ale tylko ci którzy pozostali na placu boju, czyli Jacek Orych i Janusz Werczyński.
  Również co do nieciekawej sytuacji jednego z kontrkandydatów, to proszę o podanie konkretów o kim mówimy i co to za „nieciekawa” sytuacja (może być link), oczywiście o ile dotyczy to Jacka Orycha. Jeżeli dotyczy to innego kontrakandydata, to nie ma to już dla mnie znaczenia na obecnym etapie. Najlepiej jest operować niedomówieniami, proszę o konkrety…
  Moja ocena dokonań obecnego burmistrza nie zmieniła się, rozglądam sie dookoła codziennie i widzę 18 lat straconych dla Marek.

 63. Oczy szeroko zamknięte pisze:

  Czytając komentarze sympatyków JW widzę tylko argumenty „dużo zrobił”, „jest pewnym wyborem”. Krew zalewa człowieka.Ludzie czy wy na prawdę nie wysuwacie nosa poza Marki? Nie dostrzegacie ile można zrobić w takim czasie a ile zostało wykonane?! Wystarczy się rozejrzec po sąsiednich miastach i przetrzeć oczy. W Markach został wykonany plan MINIMUM , kanalizacja nie jest dobrem z wyższej półki tylko obecną normą nawet na wsiach, które mogą pomarzyć o budżecie jakim dysponują Marki. Orliki? Są w każdym mieście z powodu finansowania z funduszy UE. Obwodnica? A jaki sens miałaby modernizacja S8 bez obwodnicy Marek?! To kolejna rzecz która została tylko podpisana, a nie wywalczona przez JW. Nowy burmistrz to nie koniec świata. Trzeba dać szanse komuś z nowymi pomysłami i zapałem do pracy, bo obecnie rządzący popadł w rutynę. Przecież zawsze po 4 latach można ponownie wybrać ukochanego burmistrza, a taki kubel zimnej wody mógłby podziałać jak lekarstwo. Może wtedy z ochoczym zapałem z jakim inwestuje w swój dobrobyt i interesy zaczął by inwestować w Marki.

 64. M. pisze:

  Ciekawe kto ten syf po wyborach posprząta ? Moze wielcy przegrani :) ? To Chyba bylo by uczciwe :) dwóch ostatnich z listy na Burmistrza oczywiście wraz z ich super kandydatami ;) co Wy na to ?

 65. luba641 pisze:

  I bardzo dobrze się stało panie Januszu ,w drugiej turze ma pan mój głos.Mam już tyle lat ,że nie wierzęw te puste obietnice,jak by wszyscy zrobili to co obiecali dziś nie było by co obiecywać-ludzie zejdżcie na ziemię i zacznijcie realnie myśleć .Pozdrawiam

 66. Katarzyna pisze:

  Może mam,, syndrom sztokholmski,, za to ty ćwoku jesteś ślepy,pragnę nadmienić,że nie sam burmistrz podejmuje decyzję,jeszcze jest rada.
  Może w końcu dać spokój człowiekowi i skupić się na innych!
  Co się tyczy przedszkoli to zazdrość was zjada,przecież każdy może otworzyć taką działalność!

 67. Cezary pisze:

  Pani Matusiak spełniła swoją rolę ? zabrała część głosów skłóconym przeciwnikom obecnego Burmistrza. Teraz PiS razem ze Wspólnotą będą mieć większość w Radzie i jeśli nawet p. Orych wygra to i tak nic nie będzie mógł zrobić. Właściwie można mu złożyć kondolencje a nie gratulacje ? chyba, że stanie się cud i wszyscy narzekający na obecnego Burmistrza będą umieli i chcieli się dogadać dla dobra wyższego. Tu trzeba by jednak schować swoje ego, często zbyt wielkie.
  Przy okazji, może pani Matusiak poinformuje wyborców, na jakiej zasadzie rozwiesiła swoje flagi na mareckich słupach.

 68. wikary pisze:

  Do beci znaczy beaty – przed, że mogłem zapomnieć, bo to nie jest artykuł do gazety, ale wielbłąda *rz czy sz* – to nawet w szkołach specjalnych nie robią.

 69. gosia pisze:

  Drodzy mieszkańcy Marek apeluję do Was żebyście wzięli udział w II turze wyborów na Burmistrza. Jeśli pozostaniecie w domu wybory zapewne wygra dotychczasowy Burmistrz, ponieważ cała administracja w obawie o swoje posady pójdzie na te wybory i zmobilizuje swoją rodzinę i znajomych. Czy chcemy żyć w mieście, w którym nic się nie zmienia na lepsze??? Mamy drogi w opłakanym stanie, brak dostępu do przedszkoli, brak placów zabaw, a te które są w naszym mieście np. przy ul. Piłsudskiego odstrasza swym widokiem, nie wspomnę o Domu Kultury i budynkach przy ul. Piłsudskiego, które powoli się rozpadają. Można by tak wiele wymieniać…Głos każdego mieszkańca oddany na kontrkandydata dotychczasowego Burmistrza zmieni przyszłość naszego miasta.

 70. Tomek Piaskowa pisze:

  Parę lat temu przeprowadziłem się do Marek (via Ząbki) z Mokotowa. Mimo, ze lubię to miejsce to niestety dzialalnosc obecnych włodarzy miasta z burmistrzem na czele oceniac należy negatywnie. Wystarczy spojrzeć po sąsiednich miastach, będących podobnie jak Marki sypialniami Wwy. Niestety w porównaniu z nimi nie dzieje się tu nic lub w najlepszym przypadku bardzo mało. Wyjatek to budowa kanalizacji ale w XXI w. nie powinnismy o czyms takim nawet wspominać. Gdzie tak podstawowe rzeczy jak rowne chodniki, publicznie dostępne miejsce rozrywki, wypoczynku ? Sciezki rowerowe w kierunku centrum (bo o tych w lesie nie wspominam), wypozyczalnia Veturilo ?? Planowana obwodnica to inwestycja GDDKIA a nie miejska. Można by wymieniac i wymieniac. Burmistrz jest nieudolny – ok, nie potrafi zaplanowac inwestycji typu basen (w ostatnim czasie powstały w Nieporęcie i Ząbkach), ale wyznaczenie sciezek rowerowych ? Uprzątnięcie smieci z miejskich lasow ? Stworzenie atrakcji zimowej – znakowanych tras dla nart biegowych (sporo osob tak spędza tu aktywnie czas – w Zalesiu takie trasy są robione od 3 lat). To swiadczy jedynie jak bardzo jest nieudolny.

 71. wikary pisze:

  My to wszystko wiemy, nie piszcie do nas. Trzeba dotrzeć w ciągu 14 dni do tych, którzy nie byli na wyborach.

 72. Grazia pisze:

  Gratuluję p.Werczyńskiemu wygranej i dziękuję , że już nie boję nocą chodzić przez park (każdy kto mieszka długo w Markach wie o czym pisze) , że nie mam już tego syfu w kranie , który zwał się wodą , że wieczorem gdy siedzę w ogródku nie cuchnie szambem , że na ulicy mam asfalt i oświetlenie . Głosowałam na Pana dlatego , że widzę zmiany w moim rodzinnym mieście . Teraz czas na drogi i ciekawa jestem jakie argumenty wyciągną Pana przeciwnicy jak będą wyremontowane . Jeżeli Pan to czyta to chciałabym powiedzieć co mnie razi w Markach . Są to kamienice . Zawsze ich wygląd szpecił miasto i jeżeli można by było wyremontować ich elewację . Wiem , że to nie jest prosta sprawa (konserwator zabytków) , ale może jednak… Pozdrawiam wszystkich , którzy są za i przeciw .

 73. A pisze:

  piszę piszę i nie dodajecie prawdy!!!

 74. T pisze:

  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 15:58

  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:12
  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05
  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 12:43
  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05
  N
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:12
  R
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:28

  Oczywiście sesje są nagrywane. Jak tylko czas pozwala to staram się uczestniczyć osobiście. Mógł bym podać daty i numery…ale to chyba nie o to chodzi. Kolego rafx, mógł byś wykazać więcej zainteresowania i odsłuchać parę takich sesji a nie liczyć na gotowca. Na sesjach poruszanych jest wiele spraw dotyczących naszego miasta. Gdybyś się bardziej interesował i uczestniczył w sesjach zobaczył byś jak zachowuje się czasem Twój kandydat czyli Jacek Orych. Wiele ciekawych pomysłów, które przedstawiał Pan Janusz Werczyński były z założenia negowane m.in. przez Jacka Orycha i członków Rady z nim zaprzyjaźnionych, którzy to mieli większość głosów. Nawet jeżeli jakimś cudem teraz zostanie teraz Burmistrzem to i tak niewiele będzie mógł zdziałać. A tak na marginesie przypomnij sobie co po poprzedniej przegranej stwierdził o sobie Jacek Orych – a jeśli nie pamiętasz to poszukaj.

  Ja również rozglądam się po Markach i dostrzegam zmiany. Man nadzieję, że Pan Janusz Werczyński wygra drugą turę wyborów a Jacek Orych pożegna się z Ratuszem.

  Co do konkretów, o które się upominasz to nie dotyczą w/w. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to jak wspomniałem wykaż większe zainteresowanie i poszukaj. I nie mam na myśli informacji wziętych z sieci. Poza tym ustawa o ochronie danych osobowych nie pozwala na upublicznianie tego typu informacji na forach publicznych.
  Swoją drogą to każdy kandydat ubiegający się o funkcję publiczną powinien być „prześwietlony” przed wpisaniem na listę przez odpowiednie służby.

 75. kiel pisze:

  Wymiana ludzi zarządzających najlepiej mobilizuje i przeciwdziała układom. Gdyby W. zależało na Markach to sam po 16 latach rządzenia/siedzenia powinien się odsunąć. Niektórzy zachwycają się jego dokonaniami, ale sam autor w nie raczej nie wierzy. Uważając Markowian za głupków serwuje kiełbachę wyborczą w postaci kawy na przystankach, czy naprędce oddanego placu zabaw. W dodatku widnieje na listach na różne stanowiska. Spodziewa się przegranej?

  Wjeżdżając do Marek przeraża wszechobecna brzydota, a zimą dusi smród palonych śmieci. Mareckie tereny zielone i pobliskie lasy są okradane z drzew, piachu, rozjeżdżane crossami i nikt nie potrafi się o to zatroszczyć. Marki nie mają Gospodarza. Jeśli ktoś broni tego syfu niech dla porównania zwiedzi inne polskie miasteczka położone dalej niż Wołomin. Gmina Marki to jedna z bogatszych (216. miejsce – dochód z podatków na głowę mieszkańca) spośród 2,5 tys polskich gmin.

  Gdzie są zainwestowane te pieniądze Panie W.? 16 lat nie wystarczyło?

 76. veto!!! pisze:

  Czy Wy ludzie jesteście ślepi???? Ja od 10 lat nie mogę się doprosić o drogę. Burmistrz obiecywał po kanalizacji, no to mamy ją już od roku, to teraz się okazało, że nie jesteśmy przewidziani w budżecie. Za dwa tygodnie marsz do URNY!!! Skończmy z tym średniowieczem. Niech marki będą czymś więcej niż sypialnią Warszawy.

 77. realistka pisze:

  Trzeba sobie odpowiedzieć jedno proste pytanie: czy lubimy nasze miasto? Ja odpowiem:NIE.Powodów jest wiele: poza podwórkami czy zamkniętymi osiedlami,które zagospodarowaliśmy na własną rękę nie ma gdzie wyjść,brak przedszkoli,sensownych placów zabaw dla dzieci (przykładowo gmina Białołęka ma ich kilkadziesiąt),basenu,miejsca gdzie można by wyjść ze znajomymi na kawę a nie tylko napić się piwa pod sklepem,miejsca dla młodzieży,żeby ich oderwać od komputerów i telewizorów (poza orlikami-cóż to i tak dzięki funduszom unijnym).Nadmieniam,że dla ludzi aktywnych,posiadających dzieci Marki są koszmarem.Dla tych którzy lubią siedzieć z piwem przed telewizorem Marki są ok- i tacy głosują na Pana JW.Tyle w temacie.PS.brak sensownych kandydatów na burmistrza to kolejny problem (może za 4 lata).

 78. P. pisze:

  Jak czytam, że p. Werczyński to pewność to się zastanawiam czego? Chyba tego, że nic się nie zmieni. Mieszkam tutaj, w Markach od zawsze, od 34 lata i jakoś za wiele się nie zmieniło. Wciąż nie ma chodników. W mojej okolicy (stadion Marcovii) wciąż nie ma gdzie pójść z dzieckiem, bo tego marnego placyku na rogu Stawowej i Brzozowej nie liczę. Klub Marcovia rozpieprzony. Reety, ja jeszcze pamiętam jak walczyliśmy z Dolcanem o wejście do ówczesnej drugiej ligi, a teraz A klasa bo ktoś się popisał wstrzymując dotację na sport. Można by tak wymieniać i wymieniać. Nie mówiąc już o jakimkolwiek centrum kultury i budowaniu społeczności. Zaścianek i tyle!

 79. A.K. pisze:

  Wizytówką naszego obecnego burmistrza jest wjazd do Marek. Dziurawe chodniki, obdrapane i brudne kamienice, Dom Kultury z którego wypadają cegły……

 80. Kam pisze:

  Skoro Marki są tylko dla rodowitych Markowian. To pozostaje mi się wymeldować, nie płacić tu już podatków i wyprowadzić się jak najszybciej. Dziękuję za sugestię.

 81. rafx pisze:

  wtorek, 18.lis.2014 o 00:09

  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 15:58

  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:12
  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05
  niki
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 12:43
  T
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:05
  N
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:12
  R
  poniedziałek, 17.lis.2014 o 14:28

  Socjotechnika typu coś wiem , ale nie powiem albo słuchaj wiesz coś słyszałem, ale nie, nie mogę tego powiedzieć, musisz sam poszukać…, na mnie to nie działa. Tak się składa, że słucham od czasu do czasu nagrań z sesji z rady miasta i obelg/wyzwisk nie słyszałem (niestety wszystkich nagrań nie słyszałem). Wszyscy wiedzą ile jest godzin nagrań z sesji z ostatnich 4 lat, na dokładne przesłuchanie nie starczyłoby czasu do 2 tury. Jak wiesz na której sesji była taka sytuacja, to chętnie ją całą przesłucham (nie neguję niczego, ale konkrety proszę), a jak nie wiesz lub co gorzej kłamiesz, to nie siej fermentu. Natomiast co można zauważyć na sesjach to świetny talent oratorski naszego burmistrza, z którego niestety nic wynika poza wyłącznie kwiecistą mową (wodolejstwem), obroną urzedników i wykonawców inwestycji. Tutaj kontrkandydat sromotnie przegrywa, nie ma takiego talentu do przemawiania i takiego sprytu politycznego. Gdyby to szło w parze z sprawnym i dobrym zarządzaniem miasta głosowałbym za obecnym burmistrzem na każdych wyborach. Jednak w mojej ocenie miasto nie jest dobrze zarządzane, a co za tym idzie nie mam zamiaru głosować na obecnego burmistrza.
  Proszę również o uspokojenie się z retoryką typu „Twój kandydat”, to kolejny chwyt, który ma na celu zdyskredytowanie mojej opinii, rozbudzenie antagonizmów i ustawienia podziałów. Oświadczam, że nie mam żadnego powodu aby nienawidzić czy też odnosić się wrogo do obecnego burmistrza Janusza Werczyńskiego, a Jacek Orych nie jest żadnym „moim” kandydatem. Mój wybór, czyli popieranie Jacka Orycha, wynika wyłącznie z negatywnej oceny ostatnich 18 lat zarządzania miastem przez obecnego burmistrza i nadzieji, że alternatywny kandydat będzie lepiej wykonywał swoje obowiązki.
  Cztery lata mialem podobną opinię, jednak podziwiałem jak swoją kampanię poprowadził JW doprowadzając do wygranej, mimo że wynik mnie rozczarował. Łudziłem się, że może fakt nieznacznej wygranej będzie pewnym rodzajem mobilizacji dla JW i coś zmieni na lepsze. Nadzieja umiera ostatnia i niestety umarła, nic się nie zmieniło…

 82. robboh pisze:

  do niejakiej Katarzyny: post -> Katarzyna poniedziałek, 17.lis.2014 o 10:35
  Chamstwo z Twojej niespotykane. Nie chce mi się wierzyć, że jest ono przypisane do charakteru rodzimego Markowianina\Markowianki, a może wyszło ono z Ciebie dlatego, że nim nią nie jesteś? Jestem stosunkowo nowym (od 8 lat) mieszkańcem Marek (tym co się „pcha” do Marek) i przeniosłem się tu z duuużo większego miasta niż Marki, a mieszkałem po drodze w wielu innych miejscach i to co powiem, to, że takiej degrengolady i kolesiostwa jak w lokalnej władzy nie widziałem NIGDZIE! Odpowiem Ci też, że mam prawo jak każdy inny mieszkaniec Marek oceniac władzę i burdel jaki ona tu tworzy, bo płacę tu podatki za WŁASNE pieniądze i kupiłem tu dom też za WŁASNE pieniądze! Także WARA od nas – nowych Markowian, bo to TAKŻE my wpłacamy do kasy miasta nasze pieniądze i TAKŻE my będziemy decydować który burmistrz jest dobry, a który zły.

 83. robboh pisze:

  Właśnie – rzuciły mi się w oczy czerwone, pionowe naklejki z nazwiskiem „Matusiak” rozwieszone na słupach energetycznych – to chyba nie zgodne z prawem? Ale co tam, wiadomo – prawo i sprawiedliwość, ale dla swoich.

 84. kask pisze:

  P. Burmistrz zrobił dużo? Czyli co? Kanalizację? Musiał, wymóg unijny! Wodę? Łaski nie robił. Ile trzeba było na nia czekać. Wszyscy w koło juz mieli, tylko nie Marki. Drogi? Które? Jak cos robi, to w jakim czasie i w jakim stanie są? Kto je odbiera? Fabryczna juz tyle razy robiona i nadal g…. P. Burmistrz wszystko obieca, aby mieć ciepłą posadkę. Miły, kulturalny, do Kościoła chodzi to widać. A Marki nadal będą miejscowością zaściankową. A kawka i herbatka i tak sie już skończyła na przystankach. Co by nie mówić nie była darmowa, była za nasze, wspólne, markowskie pieniądze. P. Werczyński nie musi się nawet fatygować i wychodzić do ludzi, bo po co. Jest tyle ludzi uzależnionych od niego. To może my sie pofatygujmy za dwa tygodnie do urn wyborczych i spróbujmy zmienić coś w mieście w którym mieszkamy i łożymy na nie.

 85. Aga. pisze:

  Skoro tak w tych Markach wszystkim źle, skoro są takim koszmarem i wstydem dla niektórych to po jakiego grzybka się tu sprowadzali? Można było pozostać na swoich morgach w Koziej Wólce albo w Kaczodołach!!! Nasprowadzało się tego towarzystwa i krytyka i narzekania. Dajmy na to moi sąsiedzi: pokupowali mieszkania za psie pieniądze, na bagnach od podejrzanego dewelopera co budował na szybko nie stosując żadnych zasad, żadnego prawa, a teraz mają roszczenia, żądania i pretensje. A to że grzyb w mieszkaniach, a to, że parkingu nie ma i placu zabaw brak. Trawy im mało na podwórzu, ławeczek brakuje itp… Widziały gały co brały?!! Chyba, że niewidomy był jakiś, to przepraszam. Tak właśnie wygląda to i szerzej. Identycznie!!! Posprowadzało się szacowne grono do Marek i chce rządzić. Trzeba było kupić mieszkanko w Warszawie, tam by były chodniki, oświetlenia, place zabaw i rozrywki. Co, kasy za hektary nie wystarczyło??? Krytykować to powinni ludzie, który tu żyją od lat, znają wszystko od podszewki i męczą się latami z urzędasami i ich głupimi pomysłami wprowadzanymi w życie w formie uchwał. Ja o burmistrzu mam swoje zdanie (swoją drogą też nie najlepsze), ale tu mieszkam od urodzenia i mogę narzekać. Jak ktoś się tu wpakował na własną prośbę to niech nie truje. Trzeba było iść gdzie indziej!!!

 86. X pisze:

  Tak jasne robboh, jasne: płacisz podatki w Markach i przeprowadziłeś się z większego miasta niż Marki!!! OCZYWIŚCIE. Każdy tak może napisać bo nie możemy tego sprawdzić. A ja jestem Królowa Elżbieta II. Jesli wiesz o kogo chodzi? Niby co mają napisać tacy o których pisała Aga, że przyjechali ze wsi i nie płacą u nas podatków. Już to widzę.

 87. Aga i X pisze:

  Nie mamy nic przeciwko przybyszom z różnych stron, nie jesteśmy faszystami ale nie powinno się panoszyć i decydować na nowym terenie, jeśli nie ma się jeszcze rozeznania jak było, jak jest, gdzie i kto. Co może o Markach wiedzieć ktoś, kto mieszka tu rok czy dwa?

 88. matulisia pisze:

  CO OBECNIE MAMY
  - drogi w fatalnym stanie, dziury, łatania, studzienki na środku jezdni
  - brak obwodnicy (korki przez marki już o 6 rano i nie tylko na głównej ulicy)
  - chodniki w fatalnym stanie
  - wyższe opłaty za wodę i ścieki
  - fatalne oświetlenie
  - woda stojąca na ulicach, uszkodzone studzienki kanalizacyjne
  - zaśmiecone okoliczne laski, jak tu iść na spacer kiedy dookoła pełno śmieci
  - zaniedbane posesje, które są tak rażące że urząd miasta ma prawo upomnieć właściciela
  - kiepskie państwowe przedszkola brak dofinansowania jak rozmawiałam z Panią dyrektor to usłyszałam, że każdą złotówkę musi wywalczyć z urzędu miasta, (nie stać mnie na prywatne przedszkole), a wiem jakie warunki mają w innych państwowych przedszkolach.

  Pozamiatana jest główna droga, żeby ładnie wyglądało.

  Jak będzie II tura to tez pójdę głosować, zmiany są potrzebne, trzeba zaryzykować, dać szansę nowej osobie zarządzać tym miastem!

  Ludziom się nie chce głosować, jest kiepska frekwencja, idą Ci co wracają z kościoła albo do kościoła, większość osób starszych, albo powiązani rodzinnie i wspierają swoich kandydatów, którzy nie mają pojęcia, że może być lepiej, że dobrze jest jak jest.

  Szczęśliwi to zapewne Ci którzy mieszkają i pracują w Markach, nie muszą dojeżdżać albo pracować i cześć problemów jaka jest w tym mieście ich nie obchodzi.

  Obecnie uważam że Marki nie są przyjazne mieszkańcom w żaden sposób. Nie ma tu nic ( rekreacji, placu zabaw dla dzieci, parku, miejsca do spotkań mieszkańców) ZAŚCIANEK I TYLE !
  I jeżeli będę miała tylko możliwość to na pewno się stąd wyprowadzę i przestanę płacić tu podatki.

  Pozdrawiam

 89. niki pisze:

  to twoim zdaniem Aga po ilu latach od zameldowania/płacenia podatków w danym mieście powinno wydawać się karty do głosowania?

  Aga.

  wtorek, 18.lis.2014 o 11:42

  Skoro tak w tych Markach wszystkim źle, skoro są takim koszmarem i wstydem dla niektórych to po jakiego grzybka się tu sprowadzali? Można było pozostać na swoich morgach w Koziej Wólce albo w Kaczodołach!!! Nasprowadzało się tego towarzystwa i krytyka i narzekania. Dajmy na to moi sąsiedzi: pokupowali mieszkania za psie pieniądze, na bagnach od podejrzanego dewelopera co budował na szybko nie stosując żadnych zasad, żadnego prawa, a teraz mają roszczenia, żądania i pretensje. A to że grzyb w mieszkaniach, a to, że parkingu nie ma i placu zabaw brak. Trawy im mało na podwórzu, ławeczek brakuje itp? Widziały gały co brały?!! Chyba, że niewidomy był jakiś, to przepraszam. Tak właśnie wygląda to i szerzej. Identycznie!!! Posprowadzało się szacowne grono do Marek i chce rządzić. Trzeba było kupić mieszkanko w Warszawie, tam by były chodniki, oświetlenia, place zabaw i rozrywki. Co, kasy za hektary nie wystarczyło??? Krytykować to powinni ludzie, który tu żyją od lat, znają wszystko od podszewki i męczą się latami z urzędasami i ich głupimi pomysłami wprowadzanymi w życie w formie uchwał. Ja o burmistrzu mam swoje zdanie (swoją drogą też nie najlepsze), ale tu mieszkam od urodzenia i mogę narzekać. Jak ktoś się tu wpakował na własną prośbę to niech nie truje. Trzeba było iść gdzie indziej!!!

 90. Doktorek pisze:

  I dlatego mamy w Markach to co widzimy. Bo są ludzie, którym życie w g. nie przeszkadza, muchy też to lubią….. a ludzie jak zwierzęta są przeciez….

 91. P. pisze:

  Aga.
  wtorek, 18.lis.2014 o 11:42
  Skoro tak w tych Markach wszystkim źle, skoro są takim koszmarem i wstydem dla niektórych to po jakiego grzybka się tu sprowadzali? [...ciach...]

  Nie przesadzasz? Ja mieszkam tutaj od zawsze, ale martwi mnie to, że ludziom, którzy się tu sprowadzają nie zależy na Markach, bo to dla nich sypialnia. Frekwencja na poziomie 37%, druga najgorsza w powiecie mówi sama za siebie. Zaś większości, która głosuje, nie zależy na zmianach.

  Uważam, że prawo głosu i krytyki ma każdy kto tutaj mieszka, każdy komu zależy na zmianach i tym żeby żyło się lepiej. Problem jest tylko w tym, że przeważającej większości się nie chce bo tuż obok jest Warszawa.

  Zaś jeśli chodzi o to, czemu ludzie osiedlają się w Markach? Prosty rachunek zysków i strat. Bo jest taniej a do centrum Stolicy kilkanaście minut. W takich czasach jak dzisiaj trudno mieć pretensję o taki wybór.

 92. robboh pisze:

  P. wtorek, 18.lis.2014 o 13:13 - „..Skoro tak w tych Markach wszystkim źle, skoro są takim koszmarem i wstydem dla niektórych to po jakiego grzybka się tu sprowadzali? …” – bo nie zawsze możesz przewidzieć w jakie szambo się ładujesz. Jedyne co się rozwija to przedszkola teletubisie.

 93. robboh pisze:

  do: Aga. wtorek, 18.lis.2014 o 11:42 „…Skoro tak w tych Markach wszystkim źle, skoro są takim koszmarem i wstydem dla niektórych to po jakiego grzybka się tu sprowadzali? …”
  Nie obrazisz mnie morgami na koziej wólce, bo ich tam nie miałem…Co do sprowadzenia się do Marek to był mój ewidentny błąd, ale już się stało. Jedyne co pozostaje to chodzenie na wybory (to moje drugie) i wybranie lepszej władzy.
  do: X wtorek, 18.lis.2014 o 11:47 „…Tak jasne robboh, jasne: płacisz podatki w Markach i przeprowadziłeś się z większego miasta niż Marki!!! OCZYWIŚCIE…”
  Poziom twojego wpisu X jest tak żenujący, że nie zamierzam cię do niczego przekonywać.

 94. robboh pisze:

  Ale na koniec niestety muszę potwierdzić, że bardzo dużo jest ludności napływowej, która tu mieszka ale płaci podatki gdzie indziej. I to wcale nie w kozich wólkach ale np. nadal w Warszawie. Miałem okazję zapytać kogoś takiego: dlaczego? Odpowiedź była prosta: ” a co – mają przewalić moja kasę na swoje prywatne interesy?” ….

 95. Marki Marki Marki :) pisze:

  Aga popieram Cię. Moje Mareckie korzenie rodzinne sięgają blisko 100 lat i wk..mnie to jak słoiki psiacza na nasze miasto. Inf dla wszystkich nalotowych jest takie. Pakować sie i wracać do siebie. Podstawą kultury której oni nie posiadają jest to ,ze jak sie przychodzi do kogos w gosci to sie gospodarzowi nie wytyka. Gonić disco polo !

 96. monika pisze:

  W Markach mieszkałam od urodzenia, przeprowadziłam się stosunkowo nie dawno do Warszawy tylko dlatego, żeby mieć bliżej do pracy. Czasami jak przyjeżdżam do Marek odwiedzić rodziców to mi się serce kraja gdy widzę co się dzieje (nie dzieje) w tym miasteczku. Brak punktów usługowych, bo firmy uciekają stamtąd (tylko ciucholandy zostają), brak jakiegoś centrum, gdzie są banki, restauracje lub sklepy (czyli nie ma komu odprowadzać podatku do gminy). Przy głównej trasie widok rozsypujących się kamienic i MOK-u. A najważniejsze, rozwalone ulice i brak chodników. W Markach nie dzieje się NIC. Masakra! W sumie dobrze, że się ludzie powprowadzali z innych miast przynajmniej przy tych nowych osiedlach powstały siłownie czy restauracje i trochę chamstwo poznikało, sterczące przy głównej ulicy.Werczyński jest burmistrzem Marek odkąd pamiętam (sam mieszka w Ząbkach) oprócz remontu szkół, na które na pewno dostał dotacje z unii, nie robi nic. Siedzi na tym stołku i go trzyma z całych sił. Wiem, że można więcej, gdyż obserwuje co się dzieje w sąsiednich gminach. Panie Werczyński pora zniknąć!

 97. P. pisze:

  Marki Marki Marki :)
  wtorek, 18.lis.2014 o 14:04
  Aga popieram Cię. Moje Mareckie korzenie [... ciach ...]

  I właśnie przez taki beton mamy sytuację jaką mamy.

 98. niki pisze:

  Marki Marki Marki :)

  wtorek, 18.lis.2014 o 14:04

  Aga popieram Cię. Moje Mareckie korzenie rodzinne sięgają blisko 100 lat i wk..mnie to jak słoiki psiacza na nasze miasto. Inf dla wszystkich nalotowych jest takie. Pakować sie i wracać do siebie. Podstawą kultury której oni nie posiadają jest to ,ze jak sie przychodzi do kogos w gosci to sie gospodarzowi nie wytyka. Gonić disco polo !

  ja nie przyjechałam do Ciebie w gości, nie jestem na twoim utrzymaniu, tylko za ciężkie pieniądze kupiłam działke i zbudowałam dom.
  wśród rodzimych Markowian mam dobrych znajomych, ale i „rodzimych” Markowian z dziada pradziada widzę codziennie na przystankach jak je „obstawiają”. 12 lat temu na Granicznej trzeba było stać 20 m od przystanku bo 4 „rodzimych” tam zamieszkało.

 99. PR pisze:

  Mieszkam tu 30 lat i muszę powiedzieć że komentarze takie jak wyżej są typowe właśnie dla naszej społeczności. Jakby Marki to była jakaś wielka aglomeracja i wszyscy walili tutaj oknami bo tak tu świetnie jest , a prawda jest zgoła inna dla młodych ludzi nie ma tutaj nic CIEKAWEGO. Wystarczy popytać i każdy najchętniej by uciekał obok. Do Ząbek Zielonki gdzie uważam jest dużo lepiej. A dla tych którzy tak mówią żeby się stąd wynosić- bardzo chętnie bo nie ma nic bardziej wkurzającego jak płaci się tu podatki i widać że te pieniądze są marnotrawione. Panie Januszu trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Trzeba dać szanse komuś innemu , nowemu ze świeżym spojrzeniem i zmieniać ten beton małymi krokami. Pozdrawiam.

 100. kordian pisze:

  Ja nie jestem rodowitym mieszkańcem, od urodzenia mieszkałem i wychowywałem się w Ząbkach. Przeniosłem się do Marek ok.2 lat temu i dużo bardziej podoba mi się tu niż w mieście rodzinnym. Mimo, że napływowy też popieram Burmistrza Werczyńskiego. Pamiętam jak Marki wyglądały 15 lat temu, pamiętam jak Ząbki wyglądały 15 lat temu i specjalnych różnic w rozwoju nie widzę. Basen, który jest mi potrzebny tak samo jak zeszłoroczny śnieg to chyba jedyna…Drogi? I tu i tu słabe, dlatego to chyba teraz priorytet. Do pani kilka postów wyżej kanalizacja nie jest żadnym wymogiem Unii Europejskiej, takich bajek uczą chyba na Wyższej Szklioe Baunsu i Lansu…W Zabkach do dzisiaj w wielu miejscach nie ma ani wody ani kanalizacji…

 101. Aneta pisze:

  Ludzie, czy wy naprawdę nie widzicie, że od kilkunastu kadencji nic się nie zmienia, popatrzcie na sąsiednie gminy jak się rozwijają, jakie zasługi ma obecny burmistrz? Kanalizacja? – w innych gminach była już dawno temu… drogi – fatalne, szkoły – fatalne (przykład sp 1 – nie ma gdzie tam piardnąć, a szkoła chodzi na dwie zmiany podobnie jest z gimnazjum pałacykiem), ulica piłsudskiego – wiecznie zakorkowana, a wygląd Marek? – tragedia te obskórne kamienice z którymi nic nie robimy, park? – postawiono plac zabaw i na tym koniec, więc ludzie do cholery jakie Pan Burmistrz ma zasługi – powiedzcie Mi? Bo naprawdę nie rozumiem dopóki go nie zmienimy to dalej będzie to tak wyglądać, a wasze argumenty, że jest tyle lat i go znamy są śmieszne – to jak po będzie następne kadencje to też się nic nie zmieni,a może jednak warto spróbować zagłosować na kogoś innego, inne gminy dały radę i pięknieją w oczach. Mam nadzieję, że jednak się opamiętacie….

 102. anna ze stawowej pisze:

  Jakie OSP Marki wyciągnie konsekwencje wobec osób które jawnie wykorzystywały mundur strażaka do lansowania sie w nieudanych dla nich wyborach ( chodzi o Marcina, Jarosława, Beatę)? Ponadto Pan Jarosław napisał w swojej ulotce że był założycielem OSP Marki, a Pan Marcin napisał artykuł w gazecie jakim to on nie jest superstrażakiem. Moja liczna marecka rodzina oraz znajomi i przyjaciele są zawiedzeni tym faktem iż straż wykorzystywano w wyborach. Liczymy na wyciągniecie poważnych konsekwencji wobec osób które podczas swojej kampanii wykorzystywały mundur. Nie po to płace podatki w Markach by ktoś za moje pieniądzę bezkarnie sie lansował. Po tych wyborach chodzą słuchy nawet że ludzie nie chcą straży pożarnej. Oczekuję na odpowiedź zarządu OSP Marki oraz szybkie podjęcie decyzji wobec tych osób.

 103. robboh pisze:

  do: niki wtorek, 18.lis.2014 o 14:41 Popieram w całej rozciągłości ! Jak ktoś myśli, że skoro jego przodkowie wygrzebali tu 100 lat temu jamę w ziemi to już mają prawo do decydowania o mieście. W życiu tak nie będzie. Ja tez kupiłem tu działkę za swoje pieniądze, nikt z tak zwanych nie dał mi niczego za darmo. Gdyby nie ludność napływowa wnosząca kapitał w postaci podatków, to dalej jeździli by po nieutwardzonych drogach i wylewali szambo na posesje sąsiadów albo bezpośrednio na ulicę, bo jeszcze niedawno byłem świadkiem takich praktyk. Zaznaczam, że nie jestem niczyim gościem ale jestem u siebie, czy to się komuś podoba czy nie, a będę krytycznie wypowiadał się o stanie miasta bo mam takie prawo i obowiązek aby otworzyć oczy tym co od 100 lat siedzą w jednym miejscu i wydaje im się, że wszystkie rozumy pozjadali.

 104. Stary mieszkaniec pisze:

  Nie rozumiem co mają wybory burmistrza do tego kto ile gdzie mieszka, ja się cieszę, że jest drugie tyle nowych mieszkańców, bo mądrzej myślą niż Ci mieszkający tu od wieków przyzwyczaili się nic nie robić dla miasta i tak żyją przekonaniem, że jest dobrze… Nadeszła pora zmian niech Marki bedą przyjazne dla mieszkańców :)

 105. Grazia pisze:

  Cały problem napływowych mieszkańców Marek polega na tym , że nie widzieli Marek za kadencji poprzednich burmistrzów . Czy wiecie że pierwszą kadencje burmistrz W przeznaczył na wyprowadzaniu aktu własności ulic . Żadna ULICA W MARKACH NIE BYŁA WŁASNOŚCIĄ URZĘDU!!! Problem polega na tym , że robił rzeczy , których nie widać i o których mało kto wie . Czytam i nie rozumiem niektórych argumentów .Trasy narciarskie -moja siostra przyjeżdża z Warszawy do lasu Mareckiego biegać na nartach biegowych , może państwo nie znacie terenów . Co potrzeba do biegania kierunkowskazu . Nie zrobił łaski , że w XXI wieku jest kanalizacja , a w którym mieście sąsiadującym z Markami była kanalizacja i woda miejska.Czy wiecie państwo jakie koszty ponieśli mieszkańcy Radzymina za podłączeni kanalizacji ? Ja wiem bo mieszkają tam moi znajomi . Ja mam rozłożony koszt na raty , a oni jednorazowo musieli zapłacić 5600 zł. To naprawdę jest nic warte .Czy wiecie , że w Radzyminie podnieśli mieszkańcom podatki w tym roku o 50%. To też nie jest ważne . A segregacja śmieci -nam zabierali wory za darmo , a na Białołęce płacili za wywóz 10 zł za worek . Czy naprawdę ten burmistrz zasłużył na tak ostre słowa jaki tu padają ? Drogi -oglądaliście debatę p.Werczyński-p.Orych cztery lata temu polecam tam burmistrz wyjaśnił , dlaczego one nie powstają . Place zabaw -przy każdej szkole jest piękny plac zabaw , ja nie mam problemu tam trafić , a dlaczego inni mają ? W lato w parku było kino letni , ile osób przychodziło . Garstka . Mogłabym wymienić jeszcze wiele argumentów , dlaczego głosowałam i będę głosować za p.Werczyński .Pozdrawiam .

 106. kordian pisze:

  Robboh- Nikt nie broni Ci mowic, cenzury nie ma..Masz swoje zdanie i dobrze, ale ton Twoich wypowiedzi jest taki jakbys wyglaszal prawdy objawione. Sa jednak tacy ktorzy Twojego zdania nie podzielaja i maja inne. Wymagasz szacunku, szanuj innych i ich zdanie.

 107. Tomek Piaskowa pisze:

  Re: Aga i Marki Marki Marki – czyli jako rodowici markowianie to wy wywalacie smieci do lasu, palicie syfem w piecach a szambo do sąsiadów lejecie (bo tak tu było kilka-kilkanaście lat temu) ? Wasze prostactwo zasługuje jedynie na taki poziomi wypowiedzi,

 108. Maciej pisze:

  #PEWNOŚĆ, że nic się nie zmieni

 109. niki pisze:

  gdyby nie przyjezdni to rodowici nie mieli by komu posprzedawać swoich zagonków i bagienek

 110. Stary mieszkaniec pisze:

  Dlaczego moje komentarze nie są wyświetlana, bo nie jestem za JW…..

 111. andrzej lisa kuli pisze:

  Gdyby nie przyjezdni ilu osob by nie zalalo 2 lata temu… Pobudowali sobie bloki i wody gruntowe zmienily obieg. A na wybory i tak nie pojda w markach bo w weekend trzeba sloiczki napełnić

 112. w pisze:

  Mieszkam tu od urodzenia (58 lat) i jeśli ktoś mówi, że nic się nie zmienia to gratuluję. Nie można zrobić wszystkiego z niedzieli na poniedziałek

 113. ania ze stawowej pisze:

  Widzę sloiczki narzekajace na Werczyńskiego nie wiedza co odpisac. Pewnie w nerwach wcinaja jakies przetwory.

 114. znajoma pisze:

  Pan Janusz moim zdaniem jest najlepszym kandydatem na burmistrza świadczy to również o tym iż jest już kolejny raz wybierany na burmistrza Każdy inny kandydat na burmistrza nie byłby lepsza a raczej gorszy bo najpierw musiałby się wdrożyć w temat a później nie wiadomo co robił by czy może nie robiłby nic.Brawo Panie Januszu życzę powodzenia i wierze że Pan kolejny raz wygra a ci którzy pisze inaczej to albo są zwolennikami innych kandydatów – znajomi, albo zazdroszcząc bo sami chcieliby być burmistrzami- ja głosuje na Pana Janusza bo mam pewność ze będzie dobrze..

 115. M. pisze:

  a może by tak wprowadzić WIZY ? jak bedzie który słoik marudził to odesłać go na jego wichurę :)

 116. M. pisze:

  Aniu masz racje :) a no własnie co z O.S.P SOS dzielny Marcin i jego TIM niech odpowie

 117. saper pisze:

  Droga Pani dzięki tym napływowym SŁOJKOM z miasta chodzisz po mleko do sklepu a nie do obory, dobrze że masz sklepy bo chodników się nie doczekasz za czasów Werczyńskiego!!!

 118. robboh pisze:

  Do : andrzej lisa kuli wtorek, 18.lis.2014 o 21:41 – Masz rację, o tym pisałem. Gdyby nie przyjedni to na nieutwardzonych drogach nie było by potrzebne odwodnienie i można tam by było dalej śmiało lać ścieki z szamba.
  Do: kordian wtorek, 18.lis.2014 o 19:09 – to nie są prawdy objawione, a stwierdzenie faktów. Ja częściowo rozumiem, że mieszkając długo w jednym mieście można przyzwyczaić się do jego niedogodności i nonsensów. Można także powiązać się interesami z lokalną władzą, co też odpowiednio kształtuje spojrzenie. Ja szanuję ich poglądy [oprócz tych z wpisami, które jawnie atakowały "przyjezdnych" za to, że są "przyjezdnymi" bez prawa głosu krytyki ( wpisy: Marki Marki Marki :), Aga, X i inni podobni - przeczytaj sobie chronologicznie jak to wyglądało na tym forum, to może zrozumiesz] ale nie zgadzam się z nimi, bo mam przewagę polegającą na świeżości spojrzenia skonfrontowanego z tym co widziałem gdzie indziej – tyle w tym temacie. Jednocześnie po 8 latach mieszkania w Markach, w domu kupionym za własne pieniądze, ma pełne prawo do oceny sytuacji w mieście.
  Do : Grazia wtorek, 18.lis.2014 o 18:39 „…Czy wiecie , że w Radzyminie podnieśli mieszkańcom podatki w tym roku o 50%….” – czy możesz wskazać źródło tej informacji ? Bo ja zadałem sobie trud -> http://bip.radzymin.pl/index.php?id=86# ‚…W ROKU 2014 STAWKI PODATKÓW OD NIERUCHOMOŚCI
  NIE ULEGAJĄ ZMIANIE W STOSUNKU DO ROKU 2013…” a w PDF: http://bip.radzymin.pl/upload/ra_20121212_uchwala_0233.pdf gdzie jest podane: podatek od nieruchomości osób fizycznych ,68 zł, podatek od gruntów osób fizycznych: 0,33 zł. Dla ułatwienia podam ci też wysokość podatków w Markach, które odpowiednio wynoszą: 0,71 i 0,40 zł. Obawiam się, że twoje informacje m.innymi o kosztach doprowadzenia kanalizacji są tyle warte co te o podatkach.

 119. niki pisze:

  dobra, skończmy użeranie się. i przyjezdni z koziej wólki, i tubylcy od króla piernika – wszyscy chcemy dla Marek jak najlepiej. Niech wygra najlepszy

 120. KIMI pisze:

  Do wypowiedzi Pani Katarzyny z poniedziałek, 17.lis.2014 o 10:35
  Jak się skansen nie podoba to spieprzać do Warszawki,bo jak już sprzedaliście te hektary to chyba was stać np na Wilanów!
  Dla nowych mieszkańców-po cholerę się pchacie do Marek? nie dało się na waszej wsi nic zdziałać?
  Cieszę się bardzo,mam nadzieję,że tak zostanie i odejdę od komputera,żeby dalej głosować na mojego burmistrza!!!

  Widac od razu jaki ma Pani szacunek do innych ludzi a jak ktos nie rodowity Markowianin to zdeptać z błotem. Przykre to co Pani napisała i przykre że istnieją tacy ludzie. Zamknąc sie we własnym domu i ogrodzić betonem bo to znak NIEKTÓRYCH Markowian którzy nie uważają ludzi nowych i sie nic nie odzywają bo maja duze mniemanie o sobie a teraz na forum to mozna tylko bluzgać na takich ludzi!!!. Mieszkac można gdzie się chce. Mieszkam tu od 3 lat i od razu zameldowałam sie i pacę tu podatki. Na temat tego czy cos jes robione w Markach nie bede sie wypowiadała. A po co pchac sie do Marek? dobre pytanie które sobie zadaje do dzisiaj bo mnie bardzo rozczarowało. Nie chodzi o to zeby była tu Warszawa ale prosze spojrzec na sasiednie miejscowości. Marki mają duuuuuże braki we wszystkim.

  Pani Aga tak samo,zero kultury, nowi ludzie w markach nie powinni sie wypowiadac, tak? A moze i nie powinni glosowac bo to prztywilej tylko rodowitych Markowianin? Cieszcie sie że to Wasze (bo juz nie wiem czy mogę z takimi ludzmi tworzyć to miasto) miasto dzięki takim nowym ludziom rozwija się. ach… szkoda tylko pisać i gadać.

 121. człowiek z lasu pisze:

  Ja mieszkam w Marakch od dziesięciu lat i owszem jestem sloikiem i nawet bawi mnie to okreslenie. W koncu kazdy z nas przybyl z jakiejs innej miejscowosci, tylko niektorzy 100, inni 200, a jeszcze inni kilka lat temu. Dziwi mnie, ze z powodu wyborów na burmistrza obrzucacie sie błotem. Po co? Każdy z nas ma prawo glosowac na kogo chce, wyzywanie innych tylko dlatego, ze nie podzielaja naszych pogladow świadczy o nas samych. Po prostu idźcie i zaglosujcie jak Wam sumienie dyktuje i pogodzcie sie z wola większości. Bez wzgledu na to, ktory z kandydatów wygra w dogrywcw, ja ciesze sie , ze tu mieszkam, bo okolica piękna, mam wszedzie blisko, oddycham swiezym powietrzem, czasem pospaceruje po lesie. Mysle, ze kazdy z nas powinien zadbac o to, aby jemu zylo sie przyjemniej. Tak, denerwuja mnie dziurawe ulice, brak oswietlenia,chodników i jeszcze wielu innych rzeczy, ale i tak ciesze sie, ze tu mieszkam i bez wzgledu na to kto zostanie burmistrzem Pan W. czy Pan O. nadal bede tu mieszkała w otoczeniu pieknej przyrody i sympatycznych ludzi Pozdrawiam wszystkich mieszkańców i tych placacych podatki i tych nie placacych do naszej kasy. Milego dnia.

 122. Polka pisze:

  Mieszkam w Markach od 12 lat, jestem zameldowana, biorę udział w każdych wyborach ( tak się złożyło, że na pana Werczyńskiego). Czytając te komentarze poczułam się obrażona przez wypowiedzi tych „lepszych” markowian. O człowieku jaki jest, jakie ma zasady, kulturę itp. nie decyduje to z jakiego miasta lub wsi pochodzi, nie można kogoś obrażać tylko dlatego, że nie mieszka w Markach od urodzenia. A jak dużo Polaków wyjechało z naszego kraju za granice i chcą być traktowani na równi jak obywatele danego państwa, w którym się znaleźli. Jak wiemy nie zawsze tak jest, ale czy można tego wymagać od cudzoziemców, jeśli Polak o Polakach tak źle się wyraża w swojej Ojczyźnie. Obowiązkiem każdego Polaka, markowianina także jest branie udziału w wyborach, a nie tylko narzekanie.

 123. Aneta pisze:

  Do Znajoma:
  To lepiej znowu głosować na Pana Werczyńskiego, który wiadomo, że nic nie zrobi, niż zaryzykować i wybrać kogoś komu może jednak się uda? Przez takie myślenie to nigdy go nie zmienimy, a Pan Werczyński dalej będzie siedział i pierdział w stołek?Bo skoro jest tyle lat i nic nie robi i go wybieracie, to po co ma robić skoro i tak go wybierzecie!!!

 124. Aneta pisze:

  Do rafx:
  No nie wiem czy J. W. się już nachapał, spore ma zobowiązania majątkowe, wystarczy spojrzeć w oświadczenie….

 125. piotr pisze:

  Witam Wszystkich. Jestem rodowitym markowiakiem od pokoleń, ale to nie jest najważniejsze.Kluczowe dla naszego miasta jest to,aby miało ono prawdziwego gospodarza.Burmistrz miasta to ważna funkcja publiczna, opłacana z naszych pieniędzy.Musi to być przede wszystkim osoba uczciwa,bez cienia wątpliwości do do jej prawości.Mamy święte prawo patrzeć jej na ręce i rozliczać z każdej złotówki.Tylko czy łatwo sprostać takim, wydawałoby się oczywistym wymaganiom? Nie bardzo, jeżeli ma się na głowie zarówno posadę burmistrza jak i, a może przede wszystkim, biznesmena. A prywatne przedszkole, mimo swej intratności, wymaga zapewne wiele zaangażowania i wsparcia finansowego.I czy w ogóle jest realne połączenie obu funkcji bez szwanku dla którejś z nich?

 126. gość pisze:

  Witam Wszystkich.
  Mieszkam w Markach od niedawna. Nie znam ani Werczyńskiego, ani Orycha, ale dowiedziałem się trochę o nich. Czytałem trochę na temat miasta Marki, a nawet zauważyłem jak się zmienia to miasto.
  W porównaniu do Ząbek, słabo rozwija się infrastruktura i telekomunikacja (np. odbiór telewizji i Internetu, z którego zamiast mieć nielimitowane LTE ma się ograniczony do 30 GB), do tego opóźniony czas jazdy autobusów ZTM-u.
  Nie pisze żeby narzekać, ale po przeczytaniu narzekających komentarzy mieszkańców i na temat braku zmian miasta, trzeba coś zrobić z tym miastem, żeby zmienić jego wizerunek. Widać, że miasto, przez brak pomysłowości i chęci zmian władzy, jest w opłakanym stanie. Jeśli wam naprawdę zależy na zmianach miasta, jak w Ząbkach nastąpiły, powinniście wybrać tego, który zamierza zakończyć powolny rozwój miasta. Uważam, że powinniście dać szansę odpowiedniemu kandydatowi, gdyż jest tym, który pomyśli zrobić coś dla miasta (jeśli wywiąże się z obietnic). Jeśli władza się nie zmieni, i dalej ma tak zostać, skończy się na buncie większości mieszkańców (szczególnie nowi mieszkańcy i mieszkańcy nowego pokolenia) i referendum o dołączenie Marek do Warszawy. Jeśli zależy wam na tym, żeby Marki były zaradnym i niezależnym miastem, powinniście dać szansę nowemu kandydatowi na burmistrza.
  Obecny wygrał poprzednie, zaczęliście narzekania przez 4 lata, gdyż obecny niezbyt wywiązał się z obietnic, na jakie większość z was liczyła. Jeśli upieracie się takiej samej władzy w Markach, to życzę wam powodzenia żebyście kolejne lata żyli z tym, co macie. Pomyślcie kilka razy, zanim zdecydujecie kogo wybieracie. Marki to naprawdę duże i piękne miasto, stać je na więcej.

  PS. Głosuje na pana Orycha (mimo że go nie znam).

  Powodzenia

 127. mps pisze:

  Stoi sobie spokojnie przy wejściu do urzędu od strony Piłsudskiego zaproszenie na uroczystość Święta Niepodległości w dniu 11 listopada.
  Nadal wisi dumnie baner zapraszający na koncert w dniu 1 sierpnia związany z rocznicą Powstania Warszawskiego.
  Dzisiaj widziałem to nie tylko ja, ale dziesiątki ludzi idących do kościoła.

  Mam #pewność, że nikt nie śmie do wyborów schować „potykacza” i zdjąć baner.

  Mówią, że tak będzie dopóki burmistrz nie wyda osobiście decyzji, bo żaden pracownik urzędu nie ma odwagi zrobić cokolwiek samodzielnie. W obu przypadkach zostałoby schowane nazwisko burmistrza. To mogłoby być uznane za wrogi akt i deklarację polityczną.

  Mówią, że nawet komar w urzędzie nie ma prawa bzyknąć bez zgody.
  To jest prawdziwy porządek i gwarantowana #pewność.

 128. Helka pisze:

  Czytając wypowiedzi niektórych, zwłaszcza Pani Katarzyny, to chyba wrócę do Warszawy. Tak, tak, nie z hektarów a ze Stolicy życie rzuciło mnie do Marek ale na szczęście mam jeszcze gdzie wrócić. Przykre mieć takich sąsiadów ale nie oceniajmy po takich chorych przypadkach.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,961s)