Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Niedługo zacznie się remont Fabrycznej 3

W sercu Marek powstanie miejsce spotkań dla mieszkańców i organizacji pozarządowych. Prace wykona firma getraco Piotr Długoborski.

Niezagospodarowany parter budynku przy Fabrycznej 3 zmieni się wkrótce nie do poznania. W miejscu, w którym niegdyś sprzedawano kebab i meble, będzie można obejrzeć film, zorganizować warsztaty kulinarne i zajęcia sportowe dla seniorów. W środę (19 kwietnia) w mareckim ratuszu podpisano umowę na remont zaniedbanych pomieszczeń. Przetarg wygrała firma getraco Piotr Długoborski, która zrealizuje roboty za 327,9 tys. zł brutto.

- Wiele osób powtarza, że w Markach nie ma miejsc, gdzie można się spotkać. Fabryczna 3 wypełni tę lukę. Jestem pewien, że po remoncie oraz zakupie niezbędnego wyposażenia to miejsce będzie tętnić życiem – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

W odnowionym obiekcie – dzięki przesuwanym ścianom – będzie można zaaranżować nawet cztery sale. Główną atrakcją będzie sala multimedialna, w której będzie można uruchomić kino studyjne. Przygotowane zostanie także miejsce pod coraz popularniejsze warsztaty kulinarne.

- Spotykać się tu też będą mogły organizacje pozarządowe – podkreśla Marcin Dąbrowski z Zakładu Usług Komunalnych.


Komentarze: 1

  1. Ella195 pisze:

    Tak w gwoli informacji, na Fabrycznej 3 był pierwszy w Markach samoobsługowy sklep spożywczy.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 58, generowano: 0,532s)