Niebezpieczne skrzyżowanie w Markach – Echo Podwarszawskie

- Nie ma tam zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – twierdzi Adam Stachoń z mareckiego wydziału dróg. Tymczasem mieszkańcy mają na ten temat inne zdanie.

Chodzi o skrzyżowanie ulic Kościuszki, Sosnowej i Okólnej. – Kiedy ruch jest tu wzmożony, naprawdę trudno dostać się na drugą stronę jezdni. To, że do tej pory nie doszło tu do żadnej tragedii, nie oznacza, że nigdy do niej nie dojdzie. Czy dopiero wtedy problem zostanie dostrzeżony? – pyta pani Anna.

Według urzędników, nie jest tak źle.

- Skrzyżowanie istnieje w obecnej formie od trzech lat. W tym czasie nie doszło do żadnych poważnych wypadków – mówi Adam Stachoń z mareckiego wydziału dróg. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że zwłaszcza w godzinach szczytu osoby poruszające się po skrzyżowaniu pieszo bądź samochodem mogą być narażone na trudności komunikacyjne. Mamy w planach kolejną przebudowę tego miejsca. Jednak zanim to nastąpi, trzeba m.in. stworzyć kanalizację w jednym z pasów drogowych. Kiedy? Na pewno nie w tym roku. Jeszcze w grudniu pisaliśmy, że w budżecie miasta na 2010 nie ma zarezerwowanych pieniędzy na skanalizowanie skrzyżowania. – Na razie nie mamy pieniędzy na ten cel – mówił wtedy Piotr Matusiak z urzędu miasta. – Składaliśmy wniosek o dofinansowanie na ulicę Okólną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, ale został odrzucony. Planowana jest kompletna przebudowa tego skrzyżowania szacowana na około 10 mln zł (o taką kwotę ubiegaliśmy się we wniosku – wykonana miała być ulica Okólna, od skrzyżowania z ul. Sosnową do końca).

Plany sobie – rzeczywistość sobie. Jednak zwiększenie bezpieczeństwa wcale nie musi się odbywać razem z przebudową skrzyżowania – może zwiększone patrole policji polepszyłyby doraźnie sytuację?

Piotr Drozdowicz, wt


Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
www.gazetaecho.pl

W numerze:
– Monitoring jest, tylko po co?
– Co dalej z placem?
– Złotkowska wróciła brązowa
– Niebezpieczne skrzyżowanie w Markach
– Okna do wymiany – tylko kiedy?
– Zielonka pomaga chorym dzieciom
– Ząbki – basen za dwa lata
– Nowa Powstańców
– Kronika policyjna
– Dokąd z dzieckiem

Komentarze: 1

  1. Jeśli chodzi o ww. skrzyżowanie to również uważam, że nie ma tam niebezpieczeństwa większego niż na innych skrzyżowaniach. Jeżdże tamtendy w każdy dzień powszedni autobusem – od powstania linii 732, samochodem jeżdżę w weekendy i jakoś nie zauważyłem, żeby ruch był tak duży, żeby nie można było przejść albo skręcić samochodem w lewo. Owszem są momenty, kiedy jedzie „sznur” samochodów, ale jak już wspomniałem to są momenty. Idiotyczne dla mnie byłoby np. budowanie tam świateł.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 72, generowano: 0,587s)