Nasze sukcesy na Warsaw Open

Warsaw OpenW dniach 8-9 września 2007 r. w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ulicy Pileckiego w Warszawie (Ursynów) odbywał się II Festiwal Gier Towarzyskich ?Warsaw Open?.

Wśród niezwykle bogatej oferty gier (od szachów i gomoku przez ?Scrabble? po ?Piłkarzyki?) nie mogło zabraknąć zawodów warcabowych, a na nich zawodników UKS ?STRUGA?. Atrakcyjne nagrody, jakie przygotowali dla zwycięzców organizatorzy (Stowarzyszenie Popularyzacji Gier Towarzyskich ?Mariasz?) ? I, II, III miejsca puchary i odpowiednio 500 zł, 300 zł, 200 zł oraz puchary ufundowane dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych ufundowane przez prezesa PZWarc ? sprawiły, że obsada była silna. Z Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Struga? udział w zawodach wzięło 9 osób, 3 zawodników przeszło do finałów, natomiast Mateusz Pawlina otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika w kategorii młodzików.

Finałowa ósemka w drugim dniu zawodów tj. 9.09.2007 r. rozegrała 3 rundy, po których wszystko stało się jasne: I, II i III miejsce zdobyli zawodnicy UKS ?Struga?!:

  1. Michał Janicki
  2. Marcin Grzesiak
  3. Maciej Łukasiewicz

Pozostali nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca: Grażyna Zajączkowska ? 13, Mateusz Pawlina ? 19, Michał Wójcik ? 22, Karol Metelski ? 24, Piotr Nagraba ? 25.

Powody do radości mieli wszyscy, nie tylko zwycięzcy. Przyczyną zadowolenia naszej drużyny była wspaniała atmosfera, doskonała organizacja festiwalu i wiele atrakcji, z których mogli skorzystać nasi podopieczni. Należały do nich różne gry i zabawy, a także obecność znanych sportowców, polityków, znanych ludzi. W końcu nie często się zdarza, że przy warcabnicy stoi i przygląda się grze naszych zawodników szachowy mistrz świata Anatolij Karpow, Jerzy Engel, Andrzej Strejlau czy Janusz Korwin Mikke. Z Anatolijem Karpowem naszym zawodnikom udało się sfotografować. Prawda, że warto było tam pojechać?

Dodajmy na koniec, że turniej warcabowy na Warsaw Open był sukcesem nie tylko naszych zawodników, ale też sędziów. Polski Związek Warcabowy zwrócił się do nas z prośbą o przeprowadzenie zawodów i bez zarzutów sprostaliśmy temu zadaniu.

Elżbieta Suchecka

Warsaw Open
Warsaw Open
Warsaw Open
Warsaw Open
Warsaw Open
Warsaw Open
Warsaw Open

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,548s)