Nasze sukcesy na Mistrzostwach Polski w Lipnie

Najmłodsi warcabiści UKS „Struga” odnieśli kolejne i to znaczące sukcesy. W dniach 27-29 marca 2009 r. w Lipnie (powiat leszczyński) odbył się II Puchar Polski Orlików i Młodzików w warcabach klasycznych.

Na w/w zawody (najważniejsze dla tej kategorii wiekowej mistrzostwa ogólnopolskie) wraz z trenerem pojechała czwórka naszych zawodników: Karolinka Sobolewska i Marta Bańkowska (orliczki), Boguś Bańkowski (orlik) i Artur Moczulski (młodzik). W pierwszym turnieju – w grze błyskawicznej Karolina zdobyła II miejsce, a Boguś III miejsce w swoich kategoriach.
Tak więc dobry początek – dwa medale. Brawo!

Martusia, która w grze błyskawicznej zajęła piąte miejsce, rozkręciła się w turnieju głównym i po wspaniale rozegranych 9 rundach została MISTRZYNIĄ POLSKI w kategorii orliczek! Niewiele do zdobycia pucharu zabrakło Karolince, która ostatecznie zajęła czwartą lokatę. Nieco dalej, na ósmej pozycji zakończył grę Boguś – nasz orlik. Artur miał najtrudniejszą sytuację – młodzicy w tym roku stanowią wyjątkowo silną grupę. Ostatecznie zajął 14 miejsce.

Sukcesy naszych orliczek i orlików ogromnie cieszą. To dopiero początek ich drogi sportowej. Jeśli wytrwają i będą z takim zapałem ćwiczyć jak dotychczas, czeka ich jeszcze wiele sukcesów. Będziemy o nich informować.

Jednocześnie z rozgrywkami dzieci, odbywały się w Lipnie zawody dla starszych zawodników – XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, juniorów i młodzieżowców w warcabach klasycznych. Wyraźnie zabrakło szczęścia naszemu zawodnikowi Pawłowi Sucheckiemu, który zarówno w grze błyskawicznej jak i w turnieju zasadniczym zajął tak nielubiane przez sportowców IV miejsce. Trochę przykro, ale cóż – to jest gra.

W turnieju towarzyszącym nasz dorosły zawodnik Marcin Grzesiak zdobył II miejsce.

Reasumując nasze sukcesy – z wielkopolskich zawodów zawodnicy UKS „Struga” wrócili z 4 medalami. Dzieci przygotowują się do Mistrzostw Europy (Marta i Karolina), a Paweł trenuje przed majowymi Mistrzostwami Świata do lat 23, które – przypominamy – odbędą się w Markach!