Nasza II Wicemistrzyni Europy Marta Bańkowska

Monika Adamczyk UKSStruga

9 sierpnia 2019    16:20

W dniach 01-09.08.2019 roku w Warszawie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych.

W turnieju głównym reprezentacja Polski zdobyła dwa medale. Jeden z nich wywalczyła utytułowana zawodniczka naszego klubu Marta Bańkowska zdobywając tytuł II Wicemistrzyni Europy w kategorii juniorek do lat 19.

W obu pozostałych turniejach (gra aktywna oraz błyskawiczna) Marta zajęła IV miejsca, zdobywając tyle samo punktów, co zawodniczki stające na 3 stopniu podium. W obu przypadkach do medalu zabrakło 1 "małego" punktu dodatkowego wartościowania.

W Kadrze Polski na tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy znalazło się aż 11 zawodników UKS Struga, ale o tym już wkrótce.

zdjecie: 125529