Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Narodowe Święto Niepodległości

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych

oraz

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego 

zapraszają na obchody 

Narodowego Święta Niepodległości 

11 listopada 2017 r

W programie:

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego – godz. 15.00

Urodziny Niepodległej

wręczenie Medali 50-lecia Miasta Marki

wspólne śpiewanie pieśni i piosenek z okresu międzywojennego (prowadzenie Agnieszka Lużyńska, akompaniament Krzysztof Zajkowski)

urodzinowy tort dla Niepodległej

Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Pomniku Dziesięciu Powieszonych – godz. 18.00

Uroczystość patriotyczna

złożenie wieńców

pokaz laserowy

poczęstunek

Komentarze: 4

 1. Zbigniew Paciorek pisze:

  Jak sięgam pamięcią, nieodłącznym elementem tych tryumfalnych obchodów rocznicowych z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę była uroczysta Msza Św. sprawowana w tej właśnie intencji. Nie jest jeszcze za późno by np. po Mszy Św. odprawionej, wyjątkowo w tym dniu o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Św. Izydora – Oracza udać się, może nawet procesyjnie pod pomnik 10 powieszonych i uczestniczyć w dalszych uroczystościach.

  Serdecznie Pozdrawiam. Zbigniew Paciorek

 2. Zbigniew Paciorek pisze:

  Jak sięgam pamięcią, uroczystości związane z tym tryumfalnym świętem rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, nieodłącznie związane były ze sprawowaną w tym dniu i w tej intencji Mszą Św. Jeszcze nie jest za późno by np. w uzgodnieniu z ks. proboszczem parafii pw. Św. Izydora Oracza, taka msza, wyjatkowo została odprawiona o godz. 17. 00, a po niej, może nawet procesyjnie udalibyśmy się pod pomnik 10 powieszonych by wziąć udział w dalszych uroczystościach.

  Serdecznie pozdrawiam. Zbigniew Paciorek

 3. Tomasz pisze:

  Panie Zbigniewie,
  Jako mieszkaniec Marek, a przede wszystkim podatnik nie widzę powodów aby miasto opłacało taką mszę z publicznych pieniędzy.
  Ksiądz proboszcz z parafii św. Izydora może sam, z własnej inicjatywy, i bez pobierania opłaty od kogokolwiek za odprawienie mszy w „intencji” ją zorganizować i odprawić.
  Wszak wiary podobno się nie wycenia w dobrach materialnych, i obrzędów religijnych nie można uzależniać od wniesienia stosownego wynagrodzenia.

  Pozdrawiam Pana serdecznie,
  Tomasz

 4. Zdzisław Domolewski pisze:

  Czytam po raz któryś to co napisał p. Paciorek, potem komentarz p. Tomasza, i nie jestem w stanie odgadnąć skąd u p. Tomasza pojawił się problem opłat, podatków i wynagrodzenia. Podziwiać wszakże należy bezinteresowność i szlachetność pouczeń skierowanych do Księdza proboszcza.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 69, generowano: 0,553s)