Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Naprawy odcinków ulic po budowie S8

Wykonawca obwodnicy zrealizuje prace przy Ząbkowskiej i Szpitalnej na własny koszt

W ubiegłym tygodniu, jeszcze przed do rozpoczęciem betonowania wiaduktów, władze miasta zakończyły rozmowy na temat napraw tych ulic, z których korzystają wykonawcy inwestycji. Zdecydowana większość ruchu ciężkich pojazdów odbywa się po specjalnie wybudowanej przez konsorcjum pod wodzą włoskiego Salini drodze technicznej. Niemniej jednak wykonawcy prac obficie korzystają z fragmentów ulic Ząbkowskiej i Szpitalnej. Rozmowy między władzami miasta a firmą Pribex, które reprezentuje firmy wykonawców, zakończyły się podpisaniem porozumienia. Na jego mocy konsorcjum NA WŁASNY KOSZT:

- wykona remont nawierzchni jezdni, chodników i krawężników od ul. Ząbkowskiej 4 od skrzyżowania z Ząbkami;

- wykona remont nawierzchni ul. Szpitalnej od Ząbkowskiej do ul. Zosi (sfrezowanie obecnej nawierzchni  i ułożenie nowej warstwy ścieralnej);

- wykona regulację studni rewizyjnych i wpustów ulicznych;

Prace, objęte 36-miesięczną gwarancją, zostaną zrealizowane w ciągu 10 dni po zakończeniu budowy trasy S8, nie później niż w terminie 30 dni od dnia wystawienia przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad dokumentu Świadectwa Przyjęcia budowy trasy.

Przewidywany termin oddania obwodnicy do ruchu to koniec lipca 2017 r.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 53, generowano: 0,527s)