Komentarze: 4

 1. Albert Żbik pisze:

  Bardzo proszę podawać precyzyjne informacje. Ulica Legionowa i mieszczący się przy niej bank należą terytorialnie do Strugi. Nasi bezmyślni włodarze z przełomu lat 60/70 zgodzili się na likwidacje strużańskiej gminy, tylko dlatego aby Marki, liczące wtedy kilkadziesiąt chałup uczynić miastem. Od tego czasu Struga zatraciła swój charakter, osady rekreacyjnej i wypoczynkowej dla mieszkańców Warszawy i okolic. Dzisiejsi mareccy decydenci, nie mają ochoty na promowanie walorów Strugi, samo używanie tej nazwy własnej jest niemalże zakazane w tutejszym urzędzie. Tymczasem gmina Nieporęt idzie w innym kierunku, nazywa pas leśny od Stanisławowa do ulicy Legionowej właśnie Czarną Strugą. Nasi możnowładcy wolą nazywać Strugę Markami, bo jeżeli napad, rozbój, złodziejstwo to niby gdzie, jak nie w Markach – o tym wie cała Polska.

 2. Ikarus (Paweł Jaczewski) pisze:

  Informacje są precyzyjne, czy Pan chce czy nie napad na bank był na terytorium Marek i Strugi jako części Marek jednocześnie i pisząc, że był w Markach podaję aktualne (nie sprzed 40 lat) informacje, a o takie chyba tu chodzi. Nie mam zamiaru się wdawać w spór, bo sprawa jest oczywista. 718 ma pętlę Marki/Czarna Struga. Bank mieści się w Markach.
  Inna sytuacja : jak ktoś napisze napad na bank w Warszawie i napad będzie miał miejsce na Targówku, to Pan będzie próbował mnie przekonać, że napad był na Targówku, a nie w Warszawie ?
  Informacja jest prezycyjna, eot.

 3. Roman Wierzbicki pisze:

  Problem tkwi w tym, że nikt nie ma zamiaru nic zrobić z wysoką przestępczością w Markach. Policja jest nieskuteczna, bo jest jej za mało, jeśli państwo nie zapewnia bezpieczeństwa obywatelom, to może trzeba się o to upomnieć. O nasze bezpieczeństwo powinien zadbać Burmistrz i nie zwalać winy na inne instytucje. Druga sprawa, to jak to możliwe, że w Markach nie ma straży pożarnej? Przecież wiele małych wiosek posiada choćby jeden wóz strażacki. Co musi się wydarzyć, żeby władze zaprowadziły porządek w tym mieście i bezpieczeństwo.

 4. Tomasz Mank pisze:

  Witam !

  Co do straży pożarnej nie mam zdania (chociaż z tego co się orientuję, chyba w każdej gminie wołomińskiej jest), ale z pewnością jestem za stworzeniem w Markach Straży Miejskiej.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 45, generowano: 0,533s)