Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Najstarsze źródła pisane na temat Marek. Prelekcja w MOK-u. Zapraszamy!

Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominamy, że 15 marca 2018 r. (czwartek) o godz. 16:00 w Mareckim Ośrodku Kultury przy ul. Fabrycznej 2 w Markach odbędzie się kolejna prelekcja nt historii naszego miasta. Tym razem wysłuchamy wykładu o najstarszych, pisanych źródłach dotyczących Marek. Wykład poprowadzi Zbigniew Paciorek – znany historyk i regionalista. Wierzymy, że cykl zaplanowanych spotkań przyczyni się do uczczenia i uświetnienia rocznicowych obchodów związanych ze 100-leciem odzyskania  niepodległości przez Polskę.

Szczegółowy harmonogram prelekcji KLIKNIJ TUTAJ

Prelekcje są organizowane dzięki zaangażowaniu Mareckiego Ośrodka Kultury i Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.

Zapraszamy serdecznie

Wstęp wolny

Galeria

Komentarze: 2

  1. GK pisze:

    Witam. Udalo się Panu odczytać tekst z pierwszego zamieszczonego w galerii zdjęcia? Pozdrawiam

  2. Zbigniew Paciorek pisze:

    Odczytanie tego tekstu nie jest trudne. Zapraszam na prelekcję, na której będę się zajmował najstarszymi dokumentami pisanymi dot. Marek. Niektóre z nich wystawione były przez kancelarię królewską. Bo Marki proszę tajemniczego GK to nie była jakaś tam wioska, tylko wioska należąca do dóbr królewskich tzw. królewszczyzna.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,620s)