Najmłodsi zawodnicy UKS „STRUGA” na MP w Miejskiej Górce

W dniach 20-22.02.2009 w Miejskiej Górce koło Rawicza odbył się I Młodzieżowy Drużynowy Puchar Polski w warcabach klasycznych. Nasz klub reprezentowała drużyna w składzie: na pierwszej warcabnicy Artur Moczulski, na drugiej Bogdan Bańkowski, na trzeciej Karolina Sobolewska i na czwartej Marta Bańkowska. Każdy z zawodników rozegrał 7 rund. Z wyjątkiem trzeciej warcabnicy (która była zarezerwowana dla zawodnika do lat 10) na pozostałych warcabnicach mogli grać warcabiści do 13 lat. Warto zauważyć, że z wyjątkiem Artura (11 lat) pozostali zawodnicy nie ukończyli jeszcze 10 roku życia. Prawie w każdej rundzie mierzyli swoje siły z zawodnikami starszymi i bardziej doświadczonymi.

Ostatecznie drużyna UKS „Struga” zajęła 6 miejsce (na 8 drużyn) przegrywając małymi punktami z drużyną z Mińska Mazowieckiego.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najlepszych zawodników na poszczególnych warcabnicach. Srebrny medal, dyplom oraz nagrodę wywalczyła Karolina Sobolewska grająca na 3 warcabnicy. Natomiast Marta Bańkowska (8 lat) została nagrodzona dyplomem i piękną statuetką dla najmłodszej zawodniczki.

Tym razem drużyna UKS „Struga” nie stanęła na podium, ale dzieci przez rozegrane (i przeanalizowane) partie z lepszymi zawodnikami wiele się nauczyły. Jesteśmy pewni, że wiedza, którą zdobyły, zaowocuje w przyszłych zawodach.

Edyta Suchecka

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 47, generowano: 0,530s)