Msza Św. w intencji „Żołnierzy Wyklętych”

W imieniu zarządu i członków komitetu PiS w Markach oraz Klubu Gazety Polskiej zapraszamy na Mszę Świętą 28 lutego (piątek) o godzinie 18:00 w intencji „Żołnierzy Wyklętych” w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Pustelniku na ulicy Jutrzenki 26.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Kim byli „Żołnierze Wyklęci”? To antykomunistyczna partyzantka, w czasach PRL nazywana „reakcyjnym podziemiem”. Stawiali opór sowietyzacji Polski, walczący z komunistycznym wojskiem i władzami. Ostatni z nich, Lalek, zginął w obławie osiemnaście lat po wojnie. Najsłynniejsi „wyklęci” to major Szendzielarz „Łupaszka”, zamordowany w 1951 roku na Mokotowie; Witold Pilecki, organizator ruchu oporu w KL Auschwitz czy też generał August Emil Fieldorf, ps. Nil, powieszony w 1953 roku w więzieniu na Rakowieckiej. Od 2011 roku 1 marca - dzień wykonania w 1951 roku wyroku na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”- jest obchodzony jako Narodowy dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Żołnierze Wyklęci Cześć Waszej Pamięci

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 73, generowano: 0,564s)