Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

MOK – relacja z wycieczki do Krakowa

Autokarowa wycieczka do Krakowa miała miejsce w dniach 16-19 października 2008, trwała więc 4 dni. Jej uczestnicy mieli zapewniony przejazd autokarem, obsługę pilotów i przewodników oraz ubezpieczenie NNW. Na miejscu czekały na nich 2 i 3 osobowe pokoje hotelowe z łazienkami, a na wyżywienie składały się 3 śniadania i 3 obiadokolacje.

Podczas wycieczki do uczestnicy zwiedzili najważniejsze Krakowskie zabytki: Stare Miasto, Drogę Królewską: Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Wieżę Ratuszową oraz Zamek Królewski na Wawelu, wraz z komnatami i skarbcem. Nie zabrakło także wizyty w Dzielnicy Żydowskiej – Kazimierzu, gdzie mieli okazję zobaczyć Starą Synagogę i Cmentarz Remu i przespacerowali się ul. Szeroką. Następny dzień wycieczki to kolejna porcja zwiedzania: Katedra Królewska, Smocza Jama, Klasztor Ojców Paulinów na Skałce, a także wyprawa na Kopiec Kościuszki, gdzie przy słonecznej pogodzie podziwiać można było przepiękną panoramę Krakowa. Ostatniego dnia głównym punktem programu było zwiedzanie Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w Krakowie, po którym oprowadzała wycieczkowiczów siostra zakonna.Oczywiście, wycieczka obejmowała nie tylko zorganizowane zwiedzanie – był czas na samodzielne spacery po mieście i możliwość podziwiania „Krakowa nocą”, a także wieczór w słynnej „Jamie Michalika”, gdzie podczas długiej kolacji grupa oklaskiwała występ kabaretu „Zielony Balonik”.

Chociaż poruszanie się po Krakowie nie należało do łatwych – z powodu dość rozległych robót drogowych – i pogoda początkowo była dość ponura, to szybko okazało się, że czar Krakowa oraz przemiłe towarzystwo są w stanie zrekompensować te drobne niedogodności. Zwiedzanie przebiegało sprawnie i w sympatycznej atmosferze, znalazł się także czas na relaks i zabawę, a gdy tylko słońce wyjrzało zza chmur… nie można było nie doceniać uroków tego pięknego wyjazdu!

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,563s)