Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Warcabach 100-polowych, 28.VI.-06.VII.2003r. Hijken

Zdobycie tytułu Mistrzyni Polski Kobiet 2003 oraz Wicemistrzyni Polski Juniorek sprawiło, że Edyta Suchecka z UKS „Struga” została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorek.

Zawody te odbyły się w Hijken w Holandii w dniach 28.06.-06.07.2003r.. Jednocześnie w tej samej miejscowości miały miejsce Mistrzostwa Świata Kadetów. Tak więc do Holandii wybrało się aż 8 osób z naszego kraju (3 juniorki: E. Suchecka, A. Chylewska, A. Wierzbowicz; 3 kadetów: P. Kosobudzki, P. Powała, D. Reszka oraz 2 opiekunów: p. B. Chylewska i p. L. Reszka).

Zawody w obu kategoriach wiekowych rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie. Wśród juniorek zdecydowane zwycięstwo odniosły zawodniczki z Rosji, które zajęły 3 pierwsze miejsca. Reprezentantka naszego klubu uplasowała się na 14 miejscu. W gronie najlepszych kadetów świata 1 miejsce wywalczył Białorusin Andrei Tolczkikow, który wyprzedził m.in. obrońcę tytułu Estończyka Raido Varik’a.

Mimo ciężkich warunków lokalowych (pokoje 16 – osobowe, sala gry znajdująca się 8 km od hotelu) organizatorzy starali się zapewnić zawodnikom jak najwięcej atrakcji. Uczestnicy mistrzostw mieli możliwość zwiedzić 2 pobliskie duże miasta: Beilen i Assen. Jednak główną atrakcją było ogromne wesołe miasteczko mieszczące się z drugiej strony hotelu – dla warcabistów czynne cały czas. Burmistrz wesołego miasteczka zapewnił swoim gościom również dyskotekę, kino, salon gier.

Mistrzostwa Świata z pewnością zostaną w pamięci naszych reprezentantów na długo. Oprócz wspaniałej zabawy, zwiedzania ciekawych miejsc, poznania innej kultury i języka oraz zawarcia wielu ciekawych znajomości nasi zawodnicy również wiele się nauczyli. Nie ma przecież lepszego treningu jak sama gra – i jak w tym przypadku – w gronie samych mistrzów z innych państw.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,731s)