Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Markach

W sobotę 20.10.2012 w Zespole Szkół Nr 2 w Markach odbyły się III Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Województwa Mazowieckiego w warcabach klasycznych 64-polowych.

Organizatorem zawodów był Mazowiecki Okręgowy Związek Warcabowy mający swą siedzibę w Markach. Na zaproszenie MOZW odpowiedziało 8 szkół naszego województwa, ogółem 46 zawodników. Warcabiści rozegrali po 7 rund systemem szwajcarskim, członkowie danej drużyny nie grali między sobą. Sędzią głównym zawodów był Paweł Suchecki.

Drużynowo zwyciężyły SP5 w Markach przed SP1 w Słupnie i SP5 w Mińsku Mazowieckim. Kolejne miejsca zdobyły: SP w Nadmie, SP2 w Ząbkach, SP3 w Markach.

Indywidualnie zwyciężył Kuba Broma z SP5 w Markach, drugie i trzecie miejsce przypadło uczniom z SP1 w Słupnie Martinowi Banaszkowi i Idzie Zając. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Tomasz Wojciechowski, Ludwika Moczulska, Rafał Milewski (wszyscy z SP5 Marki) oraz Patryk Busma (SP1 Słupno), Michał Dąbrowski (SP2 Ząbki), Magdalena Gańko oraz Jakub Santorek (SP5 Mińsk Mazowiecki).

Uroczyste zakończenie Mistrzostw poprowadziła Anna Werelich, wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Markach. Nagrody – okazałe puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli zwycięzcom: Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marki Agnieszka Lużyńska, Radny Miasta Marki Paweł Pniewski, Prezes MOZW Edyta Suchecka i Skarbnik MOZW Barbara Moczulska.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,560s)