Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych, Barlinek 5-8.02.2003 r.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych po raz pierwszy odbyły się w uroczym miasteczku leżącym w województwie zachodniopomorskim – w Barlinku. Miasto to już od lat jest gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Emanuela Lasera, tym razem stanęło na wysokości zadania i zorganizowało wspaniałą imprezę warcabową.
UKS „Struga” wziął udział w zawodach w składzie 4-osobowym: Edyta i Paweł Sucheccy, Michał Janicki, Natalia Rydzewski i Marcin Grzesiak.

Podróż autokarowa (dołączyliśmy do grupy z Mińska Mazowieckiego) trwała blisko 12 godzin. Trafiliśmy właśnie na śnieżyce i zamiecie. Umęczeni, późnym wieczorem dotarliśmy na miejsce. Okazało się, że tegoroczna impreza zgromadziła aż 240 zawodników! Wiedzieliśmy już, że nie będzie łatwo. Z całej Polski zjechali warcabiści z największymi rankingami. Ale to tylko zagrzewało nas do walki. W końcu nie sztuka wygrywać ze słabszymi, ale pokonać takiego arcymistrza – to dopiero byłoby coś!

Organizacja zawodów była naprawdę imponująca. Pomijając warunki lokalowe i stronę techniczną, mile zaskoczyło nas samo miasto i jego władze. Barlinek po prostu żył warcabami: zawodnikom udostępniono kino, kawiarenkę internetową, strzelnicę itp. Szkoda, że nie było zbyt dużo czasu, żeby z tych ofert korzystać. Ale tak to już jest na zawodach. Przede wszystkim widzi się warcabnicę, choć trzeba przyznać, że zdążyliśmy się zachwycić miastem (musi tam być pięknie latem – nad jeziorem).

Ale do rzeczy – to znaczy „jak nam poszło?”. Otóż – NAPRAWDĘ ŚWIETNIE.
Trzeba przyznać, że nie było łatwo, ale do nas należy:
1) wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorek (Edyta)
2) trzecie miejsce w kategorii juniorów (Michał)
3) dziesiąte miejsce w kategorii juniorów (Paweł)
4) dwudzieste miejsce w kategorii kadetek (Natalia)
5) trzecie miejsce w turnieju towarzyszącym (Marcin)

Zawodnicy przywieźli piękne puchary, pamiątkowe dyplomy i mnóstwo wrażeń.
A najważniejsze dla nas jest III miejsce Edyty, gdyż zdobywając wicemistrzostwo Polski w Barlinku zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy, które tym razem odbędą się w Mińsku na Białorusi. Edyta – trzymamy kciuki! Oby tak dalej.
Tymczasem życzymy sukcesów na Mistrzostwach Polski Kobiet w Gnieżnie, na które właśnie pojechała. O tym turnieju napiszemy wkrótce!

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 47, generowano: 0,535s)