Międzynarodowy Turniej Warcabowy ,,Kryształowy Kamień”

W dniach 21-24 września w Dąbkach rozegrano 44. Międzynarodowy Turniej Warcabowy o ,,Kryształowy Kamień” im. Marii i Romualda Frey.
O zwycięstwo w turnieju rywalizowali warcabiści z całego kraju i zagranicy. UKS Struga reprezentowało 12 zawodników, którzy dzielnie rywalizowali niejednokrotnie ze starszymi przeciwnikami. Zawodnicy zostali podzieleni na pięć grup wiekowych dziewczynek i chłopców: do lat 8, 10, 13, 16, 19. Rywalizacja toczyła się przez 7 rund.

Po siedmiu rundach na najwyższym podium stanął Krzysztof Kortas (LUKS Zefir Janikowo). Drugie miejsce wywalczył Filip Kuczewski z klubu UKS Roszada Lipno. Na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Malak – LUKS Zefir Janikowo.

Najlepszymi wynikami spośród naszych zawodników może pochwalić się Klaudia Adamczyk – pierwsza wśród juniorek do lat 13 oraz Bogdan Bańkowski – 4 miejsce open i 2 w kategorii juniorów do lat 19.
Podczas turnieju przeprowadzono konkurs rozwiązywania zadań, w którym zwyciężył Krzysztof Kortas (LUKS Zefir Janikowo), drugi był Bogdan Bańkowski (UKS Struga Marki), a trzeci Bartosz Rak (UKS Lokator Gniezno). Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Warto zaznaczyć, że wszyscy członkowie klubu UKS Struga mają otwarte serca na drugiego człowieka i są wrażliwi na ludzką tragedię. Społecznie zorganizowali zbiórkę dla świetlicy wiejskiej w Jeżycach, która została dotknięta powodzią i uległa zniszczeniu. Na ręce Prezesa UKS Struga Pana Jarka Sucheckiego złożono podziękowanie za każdy dar, zarówno ten materialny, jak i prace włożoną w organizację zbiórki dla powodzian.

Ewa Koszewska

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,545s)