UKS Sanchin

Uczniowski Klub Sportowy SANCHIN
ul. Okólna 14
05-270 Marki

606 68 38 30
wpgoju@wp.pl

Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai, Omagari, Japonia.

W dniach 17 – 22 lipca 2014 roku w Omagari (prowincja Akita) w Japonii odbyło się Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai prowadzone przez Presidenta Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai Hanshi Seiichi Fujiwara – 8 Dan. W seminarium udział wzięli główni instruktorzy UKS „SANCHIN”: Monika Wysocka – 4 Dan i Piotr Wysocki – 5 Dan. Codziennie zajęcia trwały 6 godzin z małymi przerwami. Po przerobieniu „programu obowiązkowego” czyli 1 godzinę Kata Sanchin i 1 godzinę Kata Tensho następne 4 godziny treningu prowadzone były z podziałem na grupy w różnej konfiguracji. Na początku każda grupa doskonaliła swoje Kata egzaminacyjne (np. 2 Dan – Seiyunchin, 3 Dan – Sanseru itd.), później w parach ćwiczyliśmy elementy Goju Kumite, a na koniec w dwóch grupach 1-4 Dan i 5-8 Dan praktykowaliśmy grupy Kata w zależności od poziomu zaawansowania. Pierwsza grupa Kata Gekisai Dai Ichi, Ni, Saifa, Seiyunchin, Sanseru i Shisochin, druga grupa Kata Seipai, Seisan, Kururunfa i Suparinpei. Ciekawostką takiego treningu jest ciągłość wykonywania form, czyli wykonujemy Kata po sobie…bez przerwy, przerwa następuje po przećwiczeniu całej grupy….;-) Po tygodniowych zmaganiach ze zmęczeniem, temperaturą i wilgotnością przyszedł czas na podsumowanie ostatnich 5 lat treningu…egzamin, 7 egzaminatorów uznało, że poziom mojego Karate Do „poprawił się” i Hanshi Seichi Fujiwara promował piszącego te słowa na stopień 6 Dan.

Po treningach zostawało trochę czasu na zwiedzanie, więc podziwialiśmy japońską architekturę i krajobrazy w Omagari, Akita i Kakunodate… pięknie! Następne seminarium w Omagari w 2015 roku.

Sekretarz UKS „SANCHIN”

Piotr Wysocki

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 74, generowano: 0,713s)