MEDALOWA LAWINA ZŁOTEJ MARTY

15 grudnia 2016    21:00

Zbliża się ku końcowi kolejny rok warcabowych zmagań...

I nie da się nie zauważyć, że był to szczególnie udany rok dla naszej zawodniczki Marty Bańkowskiej.
Marta Bańkowska

Jeszcze raz gratulujemy zdobytego zaledwie tydzień temu tytułu Wicemistrzyni Polski Kobiet, ale uczciwość nakazuje wspomnieć, że ten medal był niczym wisienka na torcie wśród tegorocznych sukcesów naszej zawodniczki :)

Marta w obecnym roku rywalizowała przede wszystkim w młodzieżowej kategorii dziewcząt do lat 16 i w pięknym stylu zapisała na swoim koncie WSZYSTKIE z możliwych do zdobycia w tym roku indywidualnych złotych medali.

Startowała w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zarówno w warcabach 100-polowych, jak i 64- polowych i w obu rodzajach warcabów, na każdym dystansie czasowym (długi czas, gra aktywna i gra błyskawiczna) wywalczyła złote medale!

W Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych Marta wraz z Ludwiką Moczulską reprezentowała nasze klubowe barwy w kategorii dziewcząt G16. Oczywiście nie mogło być inaczej - nasza drużyna w tych rozgrywkach również wywalczyła złoty medal :)

W bieżącym roku mogliśmy kibicować Marcie również na rozgrywkach seniorskich. W sierpniu wywalczyła złote medale wśród kobiet na Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych w grze aktywnej oraz grze błyskawicznej. Kilka dni temu dorzuciła do tego trzeci, tym razem srebrny medal w najważniejszych rozgrywkach, Mistrzostwach Polski Kobiet (długi czas).

W ubiegłym miesiącu Marta weszła w skład męskiej drużyny i pomogła naszym Panom zdobyć brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych w grze błyskawicznej, a przed kilkoma dniami wspólnie z koleżankami zdobyła brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet.

Podsumujmy - nasza młoda juniorka, zdobyła w tym roku 12 medali na turniejach rangi Mistrzostw Polski, z czego aż 9 miało kolor złoty!