Medale z Żerkowa

Zawodnicy UKS Struga, do medali zdobytych w listopadowych warcabowych zmaganiach, w ostatni weekend dołożyli kolejne krążki. Trzy brązowe medale oraz jeden najcenniejszy złoty przywieźli tym razem z II Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Burmistrza Żerkowa.

Żerków, miejscowość oddalona od Marek o prawie 300 km, stała się w ostatnim czasie prawdziwym zagłębiem warcabowych talentów. Walka o podium w poszczególnych kategoriach wiekowych była naprawdę zacięta. Łącznie w turnieju wzięło udział ponad 150 zawodników z całego kraju. Sala była pełna.

Nasz zawodnik 10-letni Antek Piotrowski pokonał 16 zawodników, by w swojej kategorii wiekowej zdobyć złoto. Kolejne trofea ? dwa brązowe krążki – należały do rodzeństwa Kacpra Waś /kategoria do lat 13/ i Natalii Waś /kategoria dziewcząt do lat 8/. Ostatni brązowy krążek przywiózł z Żerkowa Mateusz Muzaj /kategoria chłopcy do lat 8/.

Tradycyjnie najliczniejszą kategorią wiekową była kategoria dzieci do lat 8. Świadczy to o rosnącej popularności warcabów w Polsce. Wszystko więc wskazuje na to, że warcaby były i nadal są bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu dla dzieci.

Żerkowski turniej dostarczył nam wszystkim ogromną porcję emocji, a na koniec przyniósł radość i satysfakcję! Takie zawody uwielbiają nie tylko zawodnicy, szczęśliwi są też ich rodzice i trenerzy!

Agnieszka Ostrowska

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,764s)